ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ירידות שערים חדות בבורסה | צילום: רויטרס, חדשות

המפולת בבורסה בניו יורק סוחפת הבוקר (חמישי) גם את אסיה: הבורסות ביבשת נופלות בחדות, ובשנחאי נרשמו ירידות של יותר מ-4%. בטוקיו ובהונג קונג הקריסה דומה, שם צוללות הבורסות כולן ביותר מ-3%. הנפילה מתרחשת על רקע ירידת השערים החדה בניו יורק אמש, שם מדד הדאו-ג'ונס צנח ב-832 נקודות - הירידה השלישית הגדולה ביותר בהיסטוריה של המדד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

גם יתר המדדים המובילים בוול סטריט רשמו יום אדום: הנאסד"ק רשם את הירידה (באחוזים) הגדולה ביותר מאז יוני 2016 כאשר איבד 4% מערכו ומדד 500 החברות המובילות איבד מערכו 3.3% ורשם יום חמישי ברציפות של ירידות.

בעקבות ירידת השערים, גם השוק הבינלאומי החל להיצבע בצבע האדום. ביפן יום המסחר החל עם ירידה של 3% במדד הניקיי. במקביל, היורו התחזק ב-0.35% אל מול הדולר והוא כעת נסחר במחיר של 1.1562 דולר ליורו.

הבורסה בירידת שערים (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

חלק מהסיבה לירידת השערים היא העלאת הריבית על ידי הבנק הפדרלי האמריקני לאחר שנים בהן הריבית הייתה כמעט אפסית. המהלך הזה מוביל לכך שמשקיעים נרתעים יותר ממניות יקרות ו"מסוכנות" כמו מניות של חברות טכנולוגיה, דבר שמוביל לירידת שערים. "אני חושב שהבנק הפדרלי עושה טעות", אמר הנשיא טראמפ. "הם כל כך לחוצים שם. אני חושב שהבנק הפדרלי השתגע".