ביטקוין, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ערכו של ה"ביטקוין" ממשיך לעלות | צילום: רויטרס, חדשות

המטבע הווירטואלי "ביטקוין" שבר אמש (שישי) שיא נוסף של כל הזמנים ושוויו כעת מוערך בכ-18 אלף דולרים, לאחר עלייה נוספת של 9 אחוזים בערכו. רק במהלך חודש דצמבר התחזק שוויו של המטבע בכ-80 אחוזים - החודש המוצלח ביותר מאז דצמבר 2013.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו 

העלייה החדה מאז תחילת השנה, יותר מ-1,700 אחוזים, מחזקת את החששות בשווקים מהתפוצצותה של "בועה". חוסר יציבותו של המטבע הביא מומחים רבים להזהיר מניסיונות השקעה מרחיקי לכת. עם זאת, נראה כי הביקוש רק הולך ועולה.

על אף הפופולריות ההולכת וגוברת של הביטקוין, בישראל ישנם בנקים המזהירים מפני רכישתו ומתריעים מפני נקיטת צעדים כנגד המשתמשים בו. כך, לקוח של בנק אוצר החייל קיבל לפני לפני מספר חודשים מכתב מהבנק המאיים עליו לחדול מקניית המטבע הווירטואלי, שכן מטבעות מן הסוג הזה הינם אנונימיים ואינם מפוקחים ע"י בנק ישראל.

הבנק התריע כי יחסום אותו מביצוע פעולות מכיוון שהבנק לא מאפשר פעולות מהסוג שנמצא בסיכון גבוה. מדובר בצעד אקטיבי תקדימי ראשון כנגד המטבע הוירטואלי בישראל. בבנק ישראל ובבנק אוצר החייל מסבירים את המדיניות כלפי המטבע החדיש ואומרים שמדובר בסופו של דבר בניהול סיכונים. לטענתם, אם לקוחות קונים ביטקוין זה מסכן את הבנק כולו, מכיוון שהדבר מעלה את הסיכוי שהלקוח לא יחזיר כספים או שהבנק עצמו יהיה חשוף לסיכונים.