איש העסקים אליעזר פישמן, שהיה אחד מהטייקונים הגדולים בארץ, מתמודד מול חובות ענק: אמש (ראשון) שוחח פישמן עם חדשות 2 ולא נשמע מודאג מעתידו: הוא הדגיש כי אין במעשיו שום דבר פלילי, הגיב בהומור לשאלה האם יוכל להחזיר את סכומי העתק שלווה - והמליץ להוסיף את השם "פישמן" למרציאנו על מנת לקבל הלוואות במיליארדים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בימים אלו הבנקים החלו למכור נכסים של פישמן, ומס הכנסה שמנהל נגדו משפט. היום הוא הגיש תצהיר בו טען כי אין לו חוב למס הכנסה. בימים אלו הוא נאבק מול נושים: האם יוכרז כפושט רגל? "אני לא חושב... יש עניין, נראה איך זה מתגלגל קדימה". למרות שהוא חייב כ-4.5 מיליארד שקלים, הוא שב ומתעקש כי "אין חוב למס הכנסה, תקראי מה כתוב".

הוא התנער מההשוואה לנוחי דנקנר, שנשלח לשתי שנות מאסר, ואמר: "אותי לא יכניסו לכלא". לדבריו, המעשים שמיוחסים לו לא פליליים: "מה אפשר לעשות - אין, לצערם של הכתבים והעיתונאים והאתרים - אין, מה לעשות".

פישמן. "הלכנו לביהמ"ש אחרי שהפר ההסדר" (צילום: פלאש 90, משה שי)
"לא לקחת הלוואות כי לא נתנו לך" | צילום: פלאש 90, משה שי

כשנשאל כיצד יוכל להחזיר את החובות השיב בעוקצנות: "אני שואל אותך כמה את חייבת וכמה את תשלמי? את לא לקחת כי לא נתנו לך, בסדר? שמעת בדיוק למה?".

פישמן הוסיף: "את מושכת אותי בלשון" - ולבסוף חלק עצות כיצד גם עורכת כלכלית בחדשות 2 יכולה לקחת הלוואות עתק. "תוסיפי לשם מרציאנו 'פישמן' ויתנו לך, אולי חמישה מיליארד שקלים".