ההפרדה המבנית תבוטל?
האוצר נגד ביטול ההפרדה בבזק | צילום:

מאבק בין משרדי הממשלה בעקבות קידום ביטול ההפרדה התאגידית בבזק: הממונה על התקציבים במשרד האוצר שלח היום (ראשון) מכתב חריף למנכ"ל משרד התקשורת ובו יצא בנחרצות נגד ביטול ההפרדה התאגידית בין חברת בזק לחברות הבת שהיא מחזיקה - בזק בינלאומי, פלאפון ו-yes.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עלינו להתריע כי מדובר במהלך בעל פוטנציאל לפגיעה משמעותית בתחרות בשוק התקשורת", כתב הממונה על התקציבים אמיר לוי. "נתוני השוק מצביעים כי בשלב זה קיימת דומיננטיות מוחלטת של קבוצת בזק בשוק התקשורת וביטול ההפרדה התאגידית עלול להחריף את מצבו התחרותי של השוק ולהגביר את שליטתה של בזק באופן אשר יפעל לרעת ציבור הצרכנים והמשק".

המהלך עצמו צפוי על פי הערכות לחסוך לקבוצת בזק של איש העסקים שאול אלוביץ' 1.3 מיליארד שקלים על פני 8 השנים הקרובות. אלוביץ' הוא מקורבו של ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו.

בסוף השבוע הודיעה קבוצת בזק כי קיבלה אישור ממשרד התקשורת לביטול ההפרדה התאגידית בחברה. משמעות המהלך בין היתר היא כי בזק תוכל להכיר בהפסדים הצבורים של חברת yes, דבר שיקטין משמעותית את הוצאות המאס של החברה. מבקר המדינה ביקש ממשרד התקשורת שלא לקבל החלטות בנושא ההפרדה התאגידית עד לקבלת טיוטת הדוח שהוא מכין בנושא.