שבוע לפני, גם טיסת אל על התעכבה (צילום: דניאל נחמיה, חדשות)
שורת התפטרויות בצמרת | צילום: דניאל נחמיה, חדשות

שורת בכירים באל על הודיעה על התפטרותם, בהם בין היתר הטייס הראשי של החברה, עידו שרון, וכן מנהלי הציים והטייסים הראשיים של ציי 737, 747 ו-767. סך הכל הודיעו עד כה שבעה בכירים על התפטרות, כשלטענת גורמים בחברה, המהלך בוצע על רקע המשבר המעמיק בין הנהלת החברה לוועד הטייסים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

לדברי הגורמים, שבעת הבכירים היו בתווך בין הצדדים - מצד אחד אמורים לשתף פעולה עם ההנהלה ומצד שני הם חלק ממצבת הטייסים. בשל כך לטענת הגורמים, הם החליטו על הצעד החריג שגורם לזעזוע נוסף לחברה.

מאל על נמסר בתגובה: "ההתפטרות היא עדות נוספת ללחץ שמנסה להפעיל יו"ר ועד הטייסים על ההנהלה. התפטרותם תיכנס לתוקף בעוד 3 חודשים".

תגובת ועד הטייסים: "אנו מצרים על כך שמנכ"ל החברה, במקום לחזק את אמונו עם מנהליו הבכירים המתפטרים בהמוניהם בשבוע האחרון, בוחר להאשים באופן חסר שחר טייסים מסורים בוועדות משמעת ושימועים, ואחר כך מצפה מהם להירתם על אף שהוא משבש במתכוון טיסות מדי יום על חשבון מאות נוסעים".

ארכיון (צילום: חדשות 2)
שינויים בלוחות הזמנים | צילום: חדשות 2

במקביל נרשמה היום החרפה נוספת במשבר, כשמנכ"ל אל על זימן היום שישה טייסים לשימועים, בחשד שרימו בשעות הטיסה שרשמו, דהיינו דיווחו שהמטוס יצא לדרך לפני שהוא התנתק מהשרוול.

מלבד ההתכתשויות בתוך החברה, נמשכים גם השיבושים בלוח הטיסות. ההנהלה הודיעה כי טיסה 081 שהייתה אמורה להמריא הערב לבנגקוק תבוטל, בטענה כי טייסי החברה סרבו לאייש אותה. בנוסף, טיסה 027 לניוארק שהיתה אמורה להמריא הערב תצא במטוס חכור. בהנהלה האשימו את ניר צוק העומד בראש ועד הטייסים בחברה, בחוסר היענותם לאייש את הטיסות במסגרת העיצומים.

טיסה נוספת בוטלה, ההסתדרות תתערב

העיצומים בחברה נמשכים כבר חמישה ימים, במסגרתם מורגשים השיבושים כבדים בלוחות הזמנים. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן זימן ללשכתו מחר בשעה 18:00 את נציגי הוועד וההנהלה באל על, בניסיון לפתור את המשבר בחברה.

הנזקים לחברה הולכים ומאמירים, כשהטייסים ממשיכים לעמוד על דרישתם לשיפור שכרם ומסרבים לאייש טיסות. הטייסים הודיעו כי הם מוכנים להוציא טיסות רק בכיוון אחד בלבד, צעד שמשמעותו הקצאת שני צוותים לכל טיסה. בשבוע שעבר הודיע מנכ"ל אל על דוד מיימון כי כל טיסה שיבקשו הטייסים להוציא בלי אפשרות להחזיר אותה עם אותו הצוות - תבוטל, ואף התבטא בשיחות סגורות כי הוא "מתכוון ללכת עד הסוף" במאבק מול הטייסים.

בסוף השבוע האשים יו"ר ועד טייסים, ניר צוק, את החברה במשבר החמור, שהוביל לשיבושים רבים בלוח הטיסות. "בשבוע האחרון אנחנו עדים לפיגוע המוני של הנהלת אל על בסיוע של חבורת 'קלאב מרקט'", אמר צוק. "למה זה מעניין את אלפי הנוסעים שהשבוע ביטלו להם טיסות ללא שום סיבה, מה מעניין אותם השכר והסיבות, למה הנהלת אל על החליטה לבטל טיסות כשיש טייסים?".