המשבר בין הנהלת אל על לטייסים נמשך: יו"ר ועד הטייסים ניר צוק תקף הערב (שישי) את התנלות החברה, וטען בריאיון לחדשות 2 כי "מישהו החליט לשרוף את המועדון, זה לא אנחנו. החברה פוגעת באלפי נוסעים ללא סיבה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"בשבוע האחרון אנחנו עדים לפיגוע המוני של הנהלת אל על בסיוע של חבורת 'קלאב מרקט'", אמר צוק. "למה זה מעניין את אלפי הנוסעים שהשבוע ביטלו להם טיסות ללא שום סיבה, מה מעניין אותם השכר והסיבות, למה הנהלת אל על החליטה לבטל טיסות כשיש טייסים?".

צוק הגיב לטענה כי שכר הטייסים זינק בשנה האחרונה במאות אחוזים ואמר כי "טייסי אל על מרוויחים פחות מטייסי ישראייר וארקיע. בשנה האחרונה, כשאנחנו עובדים כמו מטורפים, וטייס עובד כמו שלושה טייסים, המשכורת שלו מגיעה לגובה כמו של ארבע משכורות".

גזענות באל על (צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות)
ארכיון | צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות

ביום רביעי הודיעה הנהלת אל על כי בשל עיצומי הטייסים בוטלו שתי טיסות, הלוך וחזור מהונג-קונג. כמו כן בוטלו טיסות לבריסל ולמינכן ושתי טיסות לניו יורק נדחו. יו"ר ועד הטייסים מצידו לא מתכוון לוותר והוא מבין שלחברה יש הרבה מאוד מה להפסיד - גם כסף וגם מוניטין - ולכן גם מחר צפויים להימשך השיבושים. עם זאת, הודיעה היום החברה כי עד סוף החודש ניתן יהיה לשנות או לבטל טיסות בחברה ללא עלות.

"עיצומי הטייסים פוגעים זה חודשים ארוכים בפעילות החברה", נכתב בהודעת ההנהלה. "העיצומים מתבטאים בחוסר ההיענות של הטייסים לאייש טיסות ולטוס כטייסים פעילים הלוך וחזור ודרישה לטיסה רק בכיוון אחד. צר לנו על הפגיעה בנוסעים אך אין בידינו כל ברירה אלא להחזיר את הסדר על כנו ואת החברה לפעילות סדירה".

אין שינוי במדיניות הביטולים

בינתיים אלפי נוסעים נפגעים מהסכסוך הפנימי של חברת התעופה הלאומית. כרגע אין שינוי במדיניות הביטולים של אל על, שבוחנת להנהיג מדיניות דומה למצב בו יש מזג אוויר חריג, ולאפשר לנוסעים להזיז את הטיסות ללא עלות.

השיבושים בלוח זמני הטיסות של החברה מתרחשים על רקע המאבק הפנימי בין ועד הטייסים של החברה להנהלה והדירקטוריון. הטייסים שמעוניינים בתוספת שכר, הודיעו כי הם מוכנים להוציא טיסות רק בכיוון אחד, צעד שמשמעותו הקצאת שני צוותים לכל טיסה. לפני מספר ימים הודיע מנכ"ל אל-על דוד מיימון כי כל טיסה שיבקשו הטייסים להוציא בלי אפשרות להחזיר אותה עם אותו הצוות - תבוטל.