נתב"ג, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

ועד טייסי אל-על התריע היום  (שלישי) כי הנהלת החברה מתכננת לבטל טיסה לניו יורק המתוכננת לצאת בעוד מספר שעות. לטענת הוועד, מדובר בביטול טיסה שלא לצורך, זאת בשל מאבקים פנימיים בין הנהלת החברה לטייסים. בהנלת החברה השיבו כי ההודעה אינה נכונה וכי הנוסעים ימריאו במטוס חכור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בטיסה 007 לניו יורק, כשלטענת הוועד לא הייתה מאוישת בקברניט כבר מספר ימים. לדבריהם, בשלב זה ישנם לפחות שישה קברניטים שהביעו את הסכמתם לבצע את הטיסה תוך התראה קצרה.

בוועד הסבירו כי ההנהלה מאיימת בביטול הטיסה, אם הטייסים לא ייעתרו להישאר בניו יורק מבפר ימים. בשל כך, בוועד התנערו מהצעד המדובר וטענו כי "הפגיעה המתוכננת בנוסעים מיותרת והאחריות כולה על הנהלת החברה והדירקטוריון".

מנגד בהנהלת החברה דחו את טענות הוועד: "זו הוכחה מוחלטת שעצירת הטיסות מנוהלת ע"י נציגות הטייסים זאת בניגוד להודעה השקרית של הוועד". בהנהלה אמרו כי בניגוד להודעת הוועד, הטיסה היתה מאוישת בצוות מלא של ארבעה טייסים, אולם אחד הקברניטים הודיע על פתיחת מחלה. בשלב זה לטענת ההנהלה, אגף הצבת צוותים פנה על פי נוהל לקברניטים על מנת לאייש את הטיסה, כשמכולם התקבלו סירובים, הודעות על מחלה או לחלופין לא ענו לפנייה.

"אנו שבים ומודיעים כי נציגות טייסי החברה ממשיכים לפגוע בחברה, מתנצלים בפני הנוסעים על הפגיעה ונחושים להחזיר את הפעילות בחברה לסדרה", אמר בהנהלה והדגישו: "בכדי למנוע את ביטול הטיסה ופגיעה בנוסעים - הטיסה תצא במטוס חכור".

 בגלל הסכסוך: 2 טיסות בוטלו

אתמול הודיע מנכ"ל אל-על דוד מיימון כי כל טיסה שיבקשו הטייסים להוציא בלי אפשרות להחזיר אותה עם אותו הצוות - תבוטל, זאת לאחר שמוקדם יותר השבוע הודיעה ההסתדרות על כוונתה להכריז על סכסוך עבודה בחברת אל על בשבוע הקרוב. בעקבות החלטת המנכ"ל בוטלו כבר שתי טיסות אתמול, אחת לניו-יורק ואחת לבייג'ין. הטייסים מצידם טוענים כי ישנם מספיק טייסים, וקוראים להנהלה לבטל אתה החלטה.

ההודעה בדבר סכסוך העבודה נמסרה אתמול לעובדים ולהנהלה והיא מגיעה לאחר שבחודשים האחרונים נרשמים עיכובים ושיבושים באל על בעקבות הסכסוך בין ועד הטייסים להנהלה, סביב מדיניות החכרת המטוסים של אל על. שבועיים לאחר ההכרזה, יוכלו ועדי העובדים להשבית את החברה לחלוטין.