אין תמונה
הודח מדירקטוריון חדשות 10

רמי סדן, יו"ר דירקטוריון חדשות 10, ואיתן זינגר, שמכהן כנציג הציבור בדירקטוריון, הודחו היום (ראשון) מתפקידם. ההחלטה התקבלה לאחר שסדן וזינגר הופיעו היום בפני מועצת הרשות השנייה, שמצאה "אי דיוקים בטופסי הגשת המועמדות של השניים לכהונה כנציגי ציבור בדירקטוריון חברת החדשות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כעת נותרו בדירקטוריון חדשות 10 שתי נציגות ציבור: ד"ר זהר קדמון-סלע וד"ר אורנה לביא-שטיינר, ובמועצה לא מתכוונים למנות לצידן דירקטורים נוספים. על-פי החוק, לנציגי הציבור בדירקטוריונים של חברות החדשות מוקנה כוח הצבעה של 40%, והשתיים יחזיקו יחד בזכות הזאת (20% כל אחת), כשאחת מהן תמונה ליו"ר הדירקטוריון במקומו של סדן.

מינויו של סדן ליו"ר הדירקטוריון עורר מהומה ציבורית, כשנטען כלפיו כי הטיח אמירות גזעניות בש"ס ובמי שעומד בראשה, השר אריה דרעי.

סדן טען במהלך הדיון במועצה כי כל המהומה סביב מינויו מקורה בקנוניה ונובעת מ"מסע הכפשות של עיתונאים, שחברו לגורמים פליליים (הכוונה כנראה לשר דרעי שהורשע בפלילים) ועושים מהומה".

השאלות שהופנו לסדן נגעו לנושא ניסיונו המקצועי ומשך הזמן שבו היה חבר הנהלה בבית החולים שערי צדק. הוא התבקש על ידי המועצה להתייחס בעיקר לפערים בין מה שהצהיר לגבי התקופה שבה הועסק שם לבין מה שאכן עשה שם בפועל.

גם בעניינו של זינגר עלו מספר שאלות לגבי הצהרותיו ערב קבלתו לתפקיד. זינגר הצהיר אז כי אין לו כל זיקה פוליטית או קשר לשר מכהן בעבר או בהווה, אך לאחר מכן התברר כי הוא היה מועמד ברשימת יש עתיד בבחירות המוניציפליות בתל-אביב ב-2013.

סדן מסר לאחר ההחלטה כי "המטרה הושגה - לא נותרו עוד דתיים בערוץ 10".