אבטחה תוכר כעבודה מועדפת? ארכיון (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
אבטחה תוכר כעבודה מועדפת? ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

גל הטרור שמכה במדינה בשבועות האחרונים הגביר את הדרישה למאבטחים, אך נראה שחברות האבטחה לא מצליחות לענות על הביקוש הרב. בשל כך מוצע היום (חמישי) פתרון יצירתי שנועד להפוך את העבודה לאטרקטיבית יותר עבור חיילים משוחררים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששיגר ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) לראש הממשלה נתניהו ולשר לביטחון פנים ארדן, הוא קורא להכיר בעבודות האבטחה כעבודה מועדפת לחיילים משוחררים, כזו שמזכה את העובדים בה בתגמול כספי. "על מנת לייצר אטרקטיביות לגיוס אנשי אבטחה בוגרי יחידות קרביות בעלי יכולת לשאת נשק, קיים צורך מיידי לכלול את אותם מגויסים חדשים תחת ההגדרה של עבודה מועדפת", כתב חבר הכנסת.

"חברות האבטחה בישראל מוצאות את עצמן בניצול מקסימלי של כוח האדם העוסק באבטחה, במאות ואלפי גופים במגזר הציבורי והפרטי", כתב הח"כ. "יש לאפשר בהוראת שעה לתקופה קריטית זו, קליטת מאבטחים לתחום האבטחה האזרחית על מנת לכסות פערים קיימים ולעודד גיוס וקליטת מאבטחים בחברות האבטחה".

"האירוע לא התרחש". ברושי (צילום: אלון גלבוע, חדשות)
ח"כ ברושי | צילום: אלון גלבוע, חדשות

המאבטחים נדרשים בימים אלה בשורה של גופים: בין אם במשרד הממשלה, בסניפי בנק, במוסדות חינוך, בגני ילדים ובתחבורה הציבורית. לדברי ח"כ ברושי, "על פי הערכה של ארגון חברות האבטחה בישראל מדובר בתוספת גיוס מידית של כעשרת אלפים מאבטחים חמושים אשר ייכללו במסגרת העבודה המועדפת".

פיני שיף מנכ"ל הארגון הארצי של חברות האבטחה בישראל הצטרף לדבריו של ח"כ ברושי ואמר: "בימים אלו, כאשר גל הפיגועים מאיים על כל אזרח במרחב הציבורי, מהוים אנשי האבטחה מכפיל כח לכוחות הביטחון, המשטרה וצה"ל, ומוצבים באלפי גופים ואתרים על מנת למנוע ולחסל תקריות אלימות. זאת העת להגדיר את האבטחה כעבודה מועדפת ולהעניק לה אטרקטיביות בעיסוק זה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv