סרטון הפרסומת של חברת הנדל"ן "באמונה", שבו הוצגו מזרחיים באופן נלעג, עלול לעלות לה כסף רב: במינהל מקרקעי ישראל טוענים כי לצד החשד לאפליה אסורה של יוצאי עדות המזרח, כלל לא ברור כי ניתן לשווק דירות שנבנו על קרקעות מדינה לציבור הדתי-לאומי בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששלח היום (שלישי) מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון להנהלת החברה הוא דורש הבהרות בנושא: "סרטון השיווק והפניות שהתקבלו ברשות מעלים חשש כבד לנקיטת אפליה חמורה בשיווק יחידות הדיור בפרויקט אשר יש בה כדי להביא לנקיטת סנקציות עד כדי ביטול הזכייה במכרז". בחברת "באמונה" טוענים, מצידם, כי ברשות ידעו היטב כי הפרויקט מיועד לציבור הדתי-לאומי.

במקביל, בחברת הנדל"ן מתכננים לצאת בסוף השבוע בקמפיין בעיתונות הדתית תחת הכותרת "טעינו, פישלנו" בו הם מתנצלים על הסרטון. במודעות שיודפסו נכתב "אנו מבקשים סליחה מכל מי שנפגע ונערוך חשבון נפש בכדי שנוכל להרבות רק אהבת חינם".

אתמול פורסם כי החברה פירסמה בעמוד הפייסבוק שלה סרטון פרסומת לפרויקט מגורים חדש בשכונת כרמי גת שבקריית גת שלועג לבני עדות המזרח. בסרטון הפרסומת ניתן לראות משפחה בעלת חזות "אשכנזית" המציינת את חג החנוכה בהדלקת נרות ובשירת "מעוז צור", עד שלפתע מתפרצים לדירה שני צעירים המדברים במבטא מזרחי כבד, ואחד מהם אף מכונה "אברג'יל". השניים בולטים בעילגותם ובצעקנותם, ונראה שהם מטרידים את שכניהם.

בסיומו של הסרטון פונה הקריין לקהל ואומר: "גם אתם חולמים על בית משלכם? רוצים שכנים כלבבכם? לסרוגים יש בית חדש!". הסרטון עורר הדים בקרב הגולשים הדתיים שנחשפו אליו וחברת הנדל"ן מחקה אותו מעמוד הפייסבוק שלה תוך זמן קצר.