שלמה אליהו (צילום: חדשות 2)
שלמה אליהו | צילום: חדשות 2

בוקר טוב, אליהו: בעל השליטה בקבוצת מגדל ביטוח שלמה אליהו הודיע היום (רביעי) כי יעלה את שכר המינימום לעובדי החברה ב-1,000 שקל בחודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו אמירה מוסרית וערכית", הסביר אליהו במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס על רקע מאבק ההסתדרות להעלאת שכר המינימום ל-5,300 שקלים.

"מצב העוני מחפיר וזה פשוט לא מוסרי להמשיך ולשתוק", אמר אליהו. "הפוליטיקאים מדברים הרבה על ביטחון וכלכלה שוכחים האדם הוא שחייב לעמוד במרכז. שכר מינימום של פחות מ-5,000 שקל הוא בושה. לו הייתי צעיר יותר - הייתי יוצר להפגין ברחובות".

עוד הוסיף אליהו: "אני מצפה מחברות אחרות להצטרף, במבקש מכל קהל יעד שמתייחס אליו, שלא יהיה אדיש לבעיה של עובדיו. לא לחכות שיחליטו לנו. יש גופים אדירים שבמקום לתרום שיתנו שכר ראוי למי שצריך. אני קורא לדירקטוריונים ומעסיקים אחרים במשק לקבל החלטה דומה".

אמש הסתיים בפיצוץ המו"מ בין ההסתדרות ומשרד האוצר בנושא. "הצוות המקצועי של המדינה והמעסיקים הגיעו לישיבה במטרה להכשיל את המהלך וללא כל הצעות בעניין העלאת שכר המינימום", טענו בהסתדרות.

מנגד אמרו באוצר: "התעקשות ההסתדרות שלא להחריג את העובדים המשתכרים אלפי שקלים מעל לשכר המינימום מוכיחה שדאגת ההסתדרות הינה לעובדים החזקים".