מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, סיימה את תפקידה והפכה למנכ"לית הבנק השלישית שפורשת בתוך תקופה קצרה יחסית. ההערכה היא שהיא לא פרשה בגלל הגבלת שכר הבכירים, אך היא חושבת שזה מזיק מאוד למשק. הקלטה חדשה שהתפרסמה היום (שלישי) במהדורה המרכזית חושפת מה דעתה האמיתית על הנושא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מאז שרוסק עמינח הודיעה על פרישה מהתפקיד היא לא התראיינה, אך גם בראיונות קודמים היא אמרה שהיא מאוד לא אוהבת את החוק שמגביל את שכרם של מנהלי הבנקים ומנהלי חברות הביטוח ל-2 וחצי מיליון שקלים בשנה.

בהקלטה מפורום אקדמי בשנת 2017, אחרי שחוק הגבלת שכר הבכירים נכנס לתוקף, היא הרשתה לעצמה לדבר בפתיחות בנושא החוק והשלכותיו על המשק: "לגביי הנושא של שכר הבכירים אני אגיד את הדבר הבא: 'מה בעיה למצוא מנכ"ל בנק? אפשר ללכת פה למטה'".

"עצם האמירה הזו מסבירה לנו את גודל הבעיה. יש כמובן מקרים יוצאי דופן, לא הגיוניים, אפילו מרגיזים. אבל בסופו של דבר זה לא משנה כמה אנשים עזבו בעקבות חוק שכר הבכירים", אמרה רוסק עמינח.

היא הוסיפה כי לדעתה אף אחד לא קם ועוזב את תפקידו רק בגלל שמישהו חוקק חוק שמרגיז אותו. "השאלה היא האם מצטיינים שיחלמו ללכת לכל מיני מקומות יחלמו ללכת למגזר הפיננסי? לדעתי חד משמעית לא, העליהום הזה הוא מאוד מאוד מזיק".