שיטת תיאום המחירים של טבע (צילום: רויטרס, חדשות)
מניית טבע עולה ב-7.3% | צילום: רויטרס, חדשות

מניית טבע ממשיכה בהתאוששות שלה לאחר המשברים שפקדו את ענקית התרופות בשנה האחרונה. עם סגירת המסחר בבורסה בניו יורק, המנייה של ענקית התרופות הוסיפה לערכה 7.3% והיא נסחרת כרגע בערך של 24.11 דולרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העליה בערך המנייה הגיעה לאחר שמנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישר לטבע לשווק תחליף גנרי לתרופה הפופולרית לטיפול בהתקפי אלרגיה קשים - אפיפן. המזרק של טבע שאושר לשימוש עוזר להתמודד עם "הלם אנפילקטי", מצב בו הגוף מגיב באופן חריף לאלרגן כך שדרכי הנשימה נסתמות.

אפיפן (צילום: רויטרס, חדשות)
אפיפן | צילום: רויטרס, חדשות

לפי הערכות של ה-FDA, אחד מכל 50 אנשים בארה"ב נמצאים בסיכון ללקות בהתקף. לאור הסיכון הגבוה, אנשים שלקו בעבר בהתקף או כאלו שסובלים מאלרגיות חמורות מסתובבים לרוב עם מכשיר אפיפן לשימוש במקרי חירום. הנחיצות במכשיר כמו גם תפוצתו הגבוהה והעובדה שהמזרק של טבע הוא התחליף הגנרי הראשון של אפיפן שזוכה לאישור - הובילו לעלייה בערך המניה.

בשנים האחרונות, "מיילן" החברה המשווקת את מכשיר האפיפן החלה להעלות מחירים לתרופה: בשנת 2009 מחיר 2 מזרקים בארה"ב עמד על כ-100$. ב-2016 מחירם עמד כבר על 609$. 

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/