כחלון. לא דן בנושאים מדיניים (צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל, חדשות)
"בכלכלה הקשר עם הפלסטינים מצוין". כחלון | צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל, חדשות

שר האוצר משה כחלון אמר היום (רביעי) בוועידה הכלכלית של כלכליסט "אפשר לקדם תהליכים מדיניים דרך הכלכלה, אנחנו עובדים בצורה מצוינת עם הפלסטינים בנושא הכלכלה". את הדברים אמר כחלון כחלון כשסיפר על הפגישה עם מקבילו האמריקני סטיבן מנוצ'ין, ועל ההחלטה המשותפת שקיבלו לקיים פסגה לחיזוק הכלכלה הפלסטינית בשיתוף שרי אוצר מהעולם כולל מהרשות הפלסטינית בוועידה הכלכלית שתתקיים בדאבוס שבשוויץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כחלון התייחס גם למשבר חוק הגיוס ולא הביע אופטימיות לגבי היכולת של הממשלה לפתור את המשבר: "השר ליברמן לא מוכן לשנות כלום, ליצמן אומר אם לא תשנו אני אפרק את העסק ונתניהו אומר אם לא תסתדרו אני אפרק את העסק - קשה לי לראות איך צולחים את זה".

כחלון ומנוצ'ין בפגישתם בארה"ב (צילום: חדשות)
כחלון ומנוצ'ין בפגישתם בארה"ב | צילום: חדשות

שר האוצר התייחס גם להעלאת המחירים של חברת תנובה על המוצרים שלא בפיקוח. "הם ניסו להוריד את הממשלה על הברכיים - הם לא יצליחו", אמר השר.

במשך דקות ארוכות פעילים חברתיים הקוראים לדיור ציבורי צעקו לעברו של שר האוצר והפריעו לקיום השיחה עד שיצאו מהאולם. "העם רוצה דיור ציבורי", קראו הפעילים.

"מנוצ'ין וכחלון סיכמו על ועידת פסגה בינלאומית"

בשבוע שעבר פורסם כי שר האוצר האמריקני סטיב מנוצ'ין ושר האוצר הישראלי כחלון סיכמו על ועידת פסגה בינלאומית של שרי אוצר שתעסוק בפיתוח הכלכלי של הרשות פלסטינית.

הועידה מתוכננת להתקיים כבר בסוף חודש ינואר הקרוב בדאבוס שבשוויץ. שרי האוצר המובילים באירופה כבר אישרו את ההשתתפות - כשיש כוונה להזמין גם את נציגיהם של מדינות המפרץ הערביות, סעודיה והפלסטינים.

בחודשים האחרונים קידם השר כחלון את היוזמה מול העמיתים שלו באירופה, במקביל לשיחות שהוא מנהל עם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה עמו הוא שומר על ערוץ פתוח. כחלון נפגש עם חמדאללה מספר פעמים, גם בירושלים וגם ברמאללה.