פערי השכר בין נשים לגברים גבוהים - וכשזה מגיע לפנסיה - הפער גדול אפילו יותר. 35% - זה הפער בין שכר של גברים לזה של הנשים, ועם השנים הוא רק הולך ומתרחב, בגיל הפנסיה הפער הזה גדל כבר לממדים בלתי נתפסים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חישוב שעשו באפליקציית רובין שמאגדת למעלה מ-100,000 משתמשים מראה שגבר שהיום בן 40-45 ומרוויח שכר ממוצע , יקבל פנסיה ממוצעת של 10,992 שקלים. אישה באותו הגיל כשתצא לפנסיה בגיל 62 תקבל רק 5,986 שקלים בחודש - פער של יותר מ-80%.

למה זה קורה? קודם כל, נשים מרוויחות פחות ולכן חוסכות פחות, גם כשמדובר באותה המשרה. יש גם יותר נשים שעובדות בחצי משרה מאשר גברים. סיבה נוספת היא אובדן חודשי חיסכון יקרים כשהן יוצאות לחופשות לידה, וגם כשהן חוזרות מחופשת הלידה מעלים להן את דמי הניהול למקסימום. בנוסף, נשים עובדות פחות שנים מגברים - גיל הפרישה שלהן עדיין עומד על 62 לעומת 67 אצל הגברים.

הנתונים של רובין מצביעים גם על פערים גיאוגרפיים בשיעור הקצבה: בעוד שגובה השכר הממוצע של תושב תל אביב גבוה ב-26% לעומת תושב באר שבע, גובה הפנסיה הממוצעת שלו תהיה גבוהה ב-145% מזו של תושב באר שבע. הפנסיה של תושב תל אביב תהיה גבוהה יותר ב-47% משל תושב ירושלים, וב-22% אחוזים מזה של תושב חיפה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/