החופש הגדול טומן בחובו אתגרים רבים להורים, שרבים מהם מוצאים את עצמם מתוסכלים מכמות ההוצאות שנראות לעיתים בלתי נגמרת. שדולת הנשים בכנסת בדקה כמה בדיוק עולים למשפחה הממוצעת אותם חודשיים שבהם הילדים, משועממים לרוב, נמצאים בעיקר בבית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לפי הבדיקה, הורים לילדים בגילאי בית ספר יסודי יאלצו לשלם 1,840 שקלים בחודש רק על קייטנות ומסגרות בחודשי הקיץ. הורים לילדים בגילאי גן ישלמו 1,570 שקלים לקייטנות עירייה, לעומת 2,660 שקלים לקייטנה פרטית לחודש. אלו שלא יכולים להרשות לעצמם לקחת חופש מהעבודה ויזדקקו להארכת המסגרת לילדים, יאלצו להיפרד מ-1,230 שקלים נוספים. מסגרת קיצית לפעוטות בגילאי מעונות תעלה כבר הרבה יותר - 2,850 שקלים בחודש.

אחרי שהמסגרות מסתיימות, ומצוקת ההורים גוברת, ההוצאה הממוצעת עולה אף היא, ל-4,750 שקלים בממוצע לחודש אוגוסט. ומה עושים ההורים כשמסתיימות הקייטנות? על פי הסקר, בכמחצית מהמשפחות נשאר אחד ההורים עם הילדים בבית, וכשליש מהן נעזרות בסבים ובסבתות. 14% מההורים דיווחו שלקחו ימי חופש מהעבודה, צלחו את העומסים בנתב"ג וטסו לחופשה בחו"ל.

לפי אתר אולג'ובס, מבין אלו המצליחים למצוא את הזמן לצאת לטיסה לחו"ל, 38% מצליחים לשם כך לקחת בין 5 ל-10 ימי חופש בקיץ. רק 28% מההורים יכולים להרשות לעצמם לצאת לחופש ארוך יותר, ו- 24% לוקחים חופש קצר, עד 5 ימים. 9% מההורים לא יוצאים לחופש כלל, ומעבירים את הקיץ כולו בארץ.

מתוצאות הסקר עולה כי רוב גדול של ההורים בישראל מודאגים מההוצאות הגבוהות של חודשי הקיץ. כ-76% השיבו שהם חוששים מהחופש ויותר ממחצית טענו שהם דואגים לפגיעה בהכנסתם במהלך החודשים הללו.

מסיכום כלל הנתונים שהתקבלו בסקר עולה כי משפחה ממוצעת בישראל נאלצת להוציא 9,715 שקלים במהלך חופשת הקיץ - רק על קייטנות, בייביסיטר ובילויים בארץ - עוד לפני החופשה בחו"ל. קיץ נעים לכולנו.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il