גזענות באל על (צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות)
עסקת רכישה משמעותית. אל על | צילום: משה שי, פלאש 90, חדשות

בתום חודשים ארוכים של משא ומתן, חברת סאן דור שבבעלות אל על הודיעה היום (ראשון) על רכישת חברת התעופה ישראייר. על מנת להשלים את עסקת הרכישה, החברות זקוקות לקבל את אישורה של הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת העסקה תמכור חברת אי.די.בי תיירות את כל החזקותיה בחברת ישראייר (100%) לסאן דור. בתמורה תקבל אי.די.בי לידיה סכום של עד 24 מיליון דולר במזומן ו-25% ממניות החברה, כך שלבסוף החברה תהיה בבעלות משותפת של סאן דור ואי.די.בי. בחודש פברואר השנה דיווחה חברת אי.די.בי פתוח, כי היא ואל על נמצאות בשלבים מתקדמים של מו"מ לעסקה.

התמורה ממכירת המטוסים הוערכה בכ-70 מיליו (צילום: פלאש90 משה שי)
התמורה ממכירת המטוסים: כ-70 מיליון דולר | צילום: פלאש90 משה שי

כחלק מהעסקה, צפויה ישראייר למכור את המטוסים שבבעלותה ולחתום עם הרוכש על הסכם לחכירתם מחדש. התמורה ממכירת המטוסים אמורה להסתכם בכ-70 מיליון דולר ולשמש בראש ובראשונה לפירעון הלוואה של 35 מיליון דולר לבנק לאומי.

יתרת הסכום תממן את מרבית התשלום במזומן שתקבל אי.די.בי ממכירת ישראייר. בדוחות לסיכום הרבעון הראשון של 2017, העריכה אי.די.בי כי תקבל במהלך 2018 כ-154 מיליון שקל כתוצאה מהשלמת המיזוג. את אל על ייצגו בעסקה עורכי הדין דן שמגר ואריאל עמינצח ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'.