11 מפעלים נוספים יסגרו?
"2 מיליון דולר בשנה", טבע | צילום: רויטרס, חדשות

קאר שולץ מונה היום (שני) למנכ"ל החדש של ענקית התרופות הישראלית "טבע". שולץ כיהן ב-30 השנים האחרונות בתפקידים בכירים בתעשיית הבריאות העולמית בטרם הצטרף לחברה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המנכ"ל הטרי קיבל מענק חתימה על סך 20 מיליון דולר במזומן ושכרו השנתי צפוי לעמוד על 2 מיליון דולר פלוס אופציות. כל זאת כשבשבועות הקרובים צפויה החברה לפטר 230 מעובדיה.

גורמים בחברה סיפרו היום שהעובדים לא רואים בעין יפה את התגמול למנכ"ל החדש. הם סיפרו שסיור הסליחות המסורתי, המתקיים כל שנה בחגים, כמו גם חגיגות בני המצווה של עובדי החברה בוטלו בהסברים של מחסור בתקציב, אך עדיין 'נמצאו' סכומים גדולים בהרבה כדי לשלם למנכ"ל החדש.

"היה ברור לנו שהביקורת תגיע", סיפרו גורמים בכירים בחברה. "אבל כדי להביא מנכ"ל מהשורה הראשונה - צריך לשלם הרבה". העובדים אולי לא מרוצים כרגע, אבל המשקיעים מרוצים מאוד - ומניית טבע זינקה היום ב-16%.

מטבע נמסר בתגובה: "טבע היא חברת הגנריקה הגדולה בעולם ואחת מחברות הפארמה המובילות בעולם, המטפלת ב200 מיליון אנשים מדי יום. התגמול למר שולץ עולה בקנה אחד עם מדיניות התגמול של טבע ועם הנהוג בחברות מקבילות. לעניין ההטבות לעובדים, טבע בוחנת מעת לעת את תמהיל סל הרווחה ומגוונת את סוגי ההטבות. השנה, לבקשת העובדים שונתה ההטבה לשוברי פעילות עבור הילדים באותו הסכום".