שר האוצר משה כחלון אמנם נמנע מלטפל בסוגיית מתווה הגז, בגלל ניגוד עניינים לטענתו, אבל בריאיון לחדשות סוף השבוע הערב (שבת) הוא מבהיר כי לדעתו "המתווה הזה לא יכול לעבור, יהיה פה שינוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כל מונופול צריך לפרק", אמר כחלון. "לאזרחי ישראל מגיע יותר והם צריכים ליהנות מהמשאב הזה". באשר לשאלת הפיקוח על מחירי הגז אמר: "פיקוח זה משהו בעייתי, אבל אם אין תחרות - צריך פיקוח".

במהלך הריאיון, צפה כחלון שוב בדברים שהוא עצמו אמר לפני הבחירות ליונית לוי ועמית סגל. מולם הוא הבטיח בזמנו לטפל בנושא הגז, למרות קרבתו לקובי מימון. "אני יודע שאכזבתי מספר אנשים, צר לי על כך", אמר הערב כחלון בתגובה לדברים. "אני לא אדם שאומר משהו אחד ועושה משהו אחר".

אסדת הגז "תמר". ארכיון (צילום: פלאש 90  משה שי, חדשות)
"יהיה פה שינוי". ארכיון | צילום: פלאש 90 משה שי, חדשות

"כשאמרתי את זה אז, לא ידעתי שיש לי מניעה מלעסוק בדבר הזה", טען כחלון. "לא תמיד יודעים הכל. אתה יושב עם היועץ המשפטי, ממלא טופס, אמרתי שיש לי חבר 15 שנה, והוא אמר 'משה, עזוב את זה כרגע בצד, אל תיגע בזה'. יש בסוף גם שלטון חוק".

"נתתי חופש פעולה לסיעת כולנו בכנסת ובממשלה בעניין הזה", הבהיר שר האוצר. "ולראייה השר אבי גבאי הצביע נגד. כל החבר'ה שבאים ומלמדים אותי מה זה מונופולים, אני מזכיר להם - אני היחיד שנאבק בזה, ואמשיך להיאבק בזה".

במחנה הציוני מברכים את השר כחלון על הדברים שאמר. "השר כחלון קיבל את עמדתנו שמתווה הגז לא יכול לעבור במתכונתו הנוכחית", נמסר מהמפלגה.

במהלך הריאיון התייחס כחלון לראשונה גם לאישור התקציב בממשלה. "צלחנו את זה בשלום עם רוב מוחלט למעט בוגי שנמנע", סיכם כחלון. "זה הישג חסר תקדים, גם מבחינה פוליטית".