תינצל? רשת
חבל הצלה למגה (ארכיון) | צילום: חדשות 2

סוף, זמני לפחות, למשבר ברשת "מגה": בית המשפט והבנקים אישרו אמש (שלישי) את הסדר החוב ברשת הקמעונאית, והיא לא תיאלץ להיסגר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי ההסדר שאישרו הבנקים, בעלי השליטה ב"מגה" יגדילו את הזרמת הכספים לסכום של 320 מיליון שקלים.

במסגרת ההסדר שאושר על ידי השופט אילן שילה, יוזרמו 160 מיליון שקלים כהון לרשת. הסכום יתלווה למסגרת אשראי ולהעמדת ערבות שיינתנו כהלוואה ויוחזרו לבעלות השליטה החל משנת 2,020.

בפועלים מברכים

בנוסף, חברת "אלון - ריבוע כחול" תשמש כערבה לבנקים בסכום של 200 מיליון שקלים, שיוזרם כתשלום מיידי ויקטין את החוב של "מגה" לבנקים ל-300 מיליון שקלים. עוד סוכם כי ספקי "מגה" יוכלו להמיר חלק מהחוב שנצבר במניות של "אלון - רבוע כחול".

בבנק הפועלים, הנחשב לאחד מבעלי החוב המרכזיים, בירכו על השגת ההסכם. "אנו שמחים על השיפור המשמעותי בהסדר החוב של מגה ועל הסכמתם של בעלי השליטה להעמיד ערבויות נוספות ולהזרים סכומים נוספים, שיבטיחו את המשך קיומה של הרשת ואת פרנסתם של אלפי עובדיה", אמרו בבנק.

בבנק ציינו כי "רק מחויבות אישית של בעלי השליטה המבוססים, שבמשך שנים נהנו מפירותיה של הרשת, יכולה להבטיח את המשך קיומה של הרשת. אנו מצפים מבעלי השליטה להמשיך את התמיכה ברשת גם בעתיד, כדי להבטיח את קיומה והמשך צמיחתה, דבר שהוא בעל חשיבות חברתית וכלכלית".

בהכנת הידיעה השתתפו עמליה דואק, לי אברמוביץ' וכתבי "גלובס".