מה אנשים יעשו בשביל דירה בת"א? (צילום: פלאש 90, חדשות)
מספר הדירות בת"א יוכפל תוך עשור? | צילום: פלאש 90, חדשות

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה מתן תוקף לתכנית המתאר הראשונה לעיר מאז הקמתה. התכנית מתייחסת להתפתחותה של העיר עד נקודת היעד שנקבעה לשנת 2025. על פי התכנית, קיים פוטנציאל בינוי עתידי של כ-200 אלף יחידות דיור חדשות ויותר ממיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התכנית כוללת מספר מטרות ובהן שימור וחיזוק מעמדה של העיר, קידומה כעיר לכל תושביה ויצירת עתודות של שטחי בנייה למגורים ולתעסוקה", נמסר מהוועדה. מעיקרי התכנית עולה כי תוספת יחידות הדיור הגלומה בה עומדת על כ-115 אלף, מתוכן 20 אלף יחידות שניתן לתכנן באזורי התעסוקה.

מגדלי יו בת"א (צילום: פלאש 90)
פוטנציאל ל-200 אלף דירות חדשות | צילום: פלאש 90

כמו כן, שטחים המוגדרים כאזור לתכנון בעתיד (שדה דב ונווה שרת מזרח) יכילו 20 אלף יחידות דיור נוספות. "יחד עם כ-190 אלף יחידות הדיור הקיימות ו-75 אלף יחידות הדיור המאושרות או שנמצאות בהליכי תכנון - המספר הפוטנציאלי של יחידות הדיור בעיר יכול להכפיל את המספר הקיים", נמסר מהוועדה.

מאשדוד ועד תל אביב: ריח רע באוויר (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

הוועדה קבעה עוד כי דיור בר השגה לא יוקם מכוח תכנית המתאר, אך נקבע כי הכללת דיור בר השגה בתכנית עתידית תהווה אחד מהקריטריונים להוספת זכויות בנייה.

עומסים בגוש דן, ארכיון (צילום: חדשות 2)
איך זה ישפיע על המצב בכבישים? | צילום: חדשות 2

תכנית המתאר "תא\5000" החלה להתגבש בשנת 2008 ובאפריל 2012 הומלצה להפקדה על ידי הוועדה המקומית. לא פחות מ-300 התנגדויות לתכנית הוגשו על ידי תושבים, יזמים, עיריות סמוכות, גופים ציבוריים ואפילו מהנדס העיר עצמו. בשל מספר ההתנגדויות הרב מונה חוקר שיבחן את ההתנגדויות ולאחר דיון התקבלו חלק מהמלצותיו.