הארנונה מתייקרת: מהשנה הבאה מחירי הארנונה צפויים לזנק באופן ניכר והעלייה במחירים תהיה המשמעותית ביותר במהלך חמש השנים האחרונות. בהתאחדות התעשיינים יוצאים כעת למאבק נגד ההעלאה והחתימו כבר אלפי אנשים על עצומה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על דירת מגורים של 100 מטר רבוע בירושלים, בה העלייה נחשבת לגבוהה ביותר, התושבים ישלמו 285 שקלים יותר בשנה. אחריה נמצאת תל אביב, בה ההתייקרות בארנונה עומדת על 227 שקלים. ברמת גן ובהרצליה צפויה התייקרות של 200 שקלים לשנה, ברחובות - תוספת של 183 שקלים ובפתח תקווה 174 שקלים נוספים לכל בית.

מי שיחטפו מכה קשה יותר הם מי שמשלמים גם ארנונה על עסק. על חנות בגודל 100 מטר רבוע בבאר שבע בעל העסק ישלם עוד 1000 שקל על ארנונה בשנה וכך גם ברמת גן. בפתח תקווה בעל העסק ישלם 993 שקלים, בבת ים 914 שקלים, בירושלים 883 שקלים וברחובות 875 שקלים .

הארנונה מתעדכנת לפי נוסחה אוטומטית, אבל הפעם זו תהיה ההתייקרות המשמעותית ביותר מאז שנת 2014 - עם עלייה של יותר מ-2.5 אחוזים.

בהתאחדות התעשיינים יוצאים כעת למאבק נגד ההעלאה והחתימו כבר 7000 איש על עצומה. בנוסף, מקווים בהסתדרות כי למרות הבחירות, ואולי גם קצת בגללן, הגזירה תשתנה.

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים, אמר בתגובה: "אנחנו דורשים להתאים את נוסחת ההצמדה של הארנונה להוצאות של העיריות. העיריות לא יכולות להשתמש באזרחים ולא בנו כפרות חליבה. זה עושק הציבור ואנחנו מבקשים שזה ייפסק".