בעל השליטה שוב מחליף מנכ"ל, הוועד מתנגד (צילום: יח"צ, חדשות)
בעל השליטה שוב מחליף מנכ"ל, הוועד מתנגד | צילום: יח"צ, חדשות

יו"ר ועד עובדי "מגדל ביטוח", מודי גת, מצא דרך יצירתית לבקר את ההתנהלות בצמרת החברה. בעקבות חשיפת "גלובס" על כך שיו"ר הדירקטוריון, ניר גלעד, פועל להחלפת מנכ"ל החברה, דורון ספיר, כתב אתמול (חמישי) גת לעובדים: "העיסוק ב"משחקי הכס", אינו מועיל לחברה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לאור הפרסומים בתקשורת מהיממה האחרונה, ברור לנו, כמו לכל העובדים והמנהלים, כי העיסוק המתמיד במגדל ב"משחקי הכס", אינו מועיל לחברה", כתב גת. "כך גם עתה: מאז שנכנס המנכ"ל הנוכחי לתפקידו, שמועות מגמתיות והדלפות מכוונות שמתפרסמות באופן תדיר עלולות לפגוע בהזדמנות שניתנה לו להוביל את החברה ולהצעיד אותה קדימה. אנו מקווים שאין בסיס לשמועות, ומייחלים כבר שנים ארוכות להנהלה יציבה שתקבל את הזמן הראוי לנהל את החברה בהצלחה".

בחמישי נחשף כי יו"ר מגדל ביטוח, שנכנס לתפקידו בתחילת המארס האחרון, מחפש אחר מנכ"ל שיחליף את ספיר, שנכנס לתפקידו רק בסוף יוני 2018. גורם בשוק הביטוח אמר ש"ספיר נקלע לסיטואציה בלתי אפשרית, למרות שהוא מנהל טוב".

ספיר אינו הראשון שלא מניח את דעתו של שלמה אליהו, בעל השליטה בחברה: כך גם יו"ר מגדל ביטוח הקודם, פרופ' עודד שריג, והמנכ"ל הקודם, עופר אליהו. אליהו אינו שבע רצון מביצועי החברה, שעליה השתלט בשלהי 2012. עם זאת במכתב זה מביע וועד עובדי החברה תמיכה גורפת במנכ"ל הנוכחי, וכתבו שלא יאפשרו "למהלכים כאלה ואחרים, להפר את השקט הקיים ביחסי העבודה במגדל".