החברה תיסגר? לוגו TNT
החברה תיסגר? לוגו TNT | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק הרשמי‎, חדשות

המשבר בענף הטקסטיל בישראל נמשך: בעקבות חובות של מיליוני שקלים - חברת האופנה TNT שנמכרה רק בשנה שעברה הגישה הבוקר בקשה נוספת להקפאת הליכים - כך נודע לראשונה לחדשות Online ולתוכנית חיסכון. זאת, לאחר ש-60 עובדי החברה לא קיבלו שכר בעבור חודש אפריל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בבקשה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בחיפה, נכתב בבקשה למתן צו הקפאת ההליכים כי השנה החולפת "היוותה שנה קשה מאוד לענף האופנה": "המבקשת הגיעה בימים אלו לקצה גבול היכולת הכלכלית שלה, לאחר שנשאה בהפסדים תפעוליים במהלך השנה האחרונה תוך ירידה משמעותית במחזור המכירות".

לטענת החברה, "כל שנותר בידי המבקשת הנו ניסיון להפיק המיטב ממכירת פעילתה על מנת שהתמורה תשרת את הנושים שלה בהיקף המיטבי בנסיבות העניין".

"בית המשפט הנכבד יתבקש למנות נאמן למבקשת באופן דחוך ביותר ולהסמיכו לפרסם באופן מידי הזמנה לבציע הצעות לרכישת פעילות המבקשת, הכל תחת צו להקפאת הליכים על מנת לשמר מצב קיים ולמנוע ביטולם של הסכמי שכירות עם מרכזי הקניות".

בבקשה אף פורטו החובות של החברה - כולל מאות אלפי שקלים שאמורה להפקיד לקרנות הפנסיה של עובדיה. בסך הכול מדובר לטענת החברה בחובות בהיקף של כ-5 מיליון שקלים. "על מנת שלא להאריך את היריעה בשלב זה, ובמטרה לעצור את מחול השדים במטרה לאפשר מכירת הפעילות כעסק חי, מוגשת הבקשה במתכונת מצומצמת", נכתב בבקשה. "הרחבת המידע תיעשה בהתאם לצורך ובתוך ימים בודדים".

עו
עו"ד אופיר רונן‎ | צילום: חדשות
עו
עו"ד אלון הורנשטיין‎ | צילום: חדשות

עוד נכתב כי עובדי החברה נתנו הסכמתם שהנאמן יפעל לשלם לתשלום המשכורות החסרות: "במידה וכספי המכירה של פעילות ונכסי החברה לא יספיקו לשלם את מלוא הכספים לעובדים, החברה לא תתנגד למתן צו פירוק כנגדה".

עורכי הדין אופיר רונן ואלון הורנשטיין, שמייצגים 50 מעובדי החברה, הודיעו כי הם תומכים בבקשת ההקפאה לאור העובדה שהחברה הסכימה לכל התנאים של העובדים לרבות התחיייבות שמהכספים הראשונים שיכנסו לקופת הנאמן, ישולמו משכורות העובדים וכי הנאמן יפעל להעסיק לפחות חלק מהעובדים.