סוף זמני למשבר שאיים להשבית שנת הלימודים הבאה: ראש הממשלה נתניהו התערב במשבר והגיע לידי פתרון - כך פורסם הערב (רביעי) לראשונה במהדורה המרכזית. המתווה שהושג לפתרון המשבר הוא אמנם זמני - אך הסיר את העננה שריחפה מעל פתיחת שנת הלימודים הקרובה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לחדשות נודע, בדומה להצעה שהוצעה אמש בתוכנית חיסכון, כי הצהרונים יתוקצבו ל-4 חודשים ראשונים של השנה בעלות משוערת של כ-300 מיליון שקלים והמימון לכך יגיע מקיצוץ במשרדי הממשלה האחרים. משרד האוצר מצדו מתחייב להמשיך לתקצב אותם גם ב-2020.  במקביל, בניסיון להתמודד עם הגירעון הגבוה ביום ראשון תוגש לאישור הממשלה חבילת קיצוצים שבה יאושר קיצוץ של כמה מיליארדי שקלים מתוך תקציבי המשרדים.

הודות למאבק שניהלה תכנית חיסכון לפני שנתיים, החליטה המדינה לסבסד את הצהרונים בכמעט 900 מיליון שקלים. המשבר פרץ בעקבות פיזורה של הכנסת, וזאת משום שממשלת המעבר נאלצת להתמודד עם הגירעון בקופת המדינה ואין מקורות תקציביים להמשך הסבסוד. אמש הצענו בתוכנית חיסכון פתרון ביניים למשבר: החלטה לתקצב את הצהרונים עד הרכבת הממשלה הבאה, לתקופה של ארבעה חודשים, עם תקציב חלקי של 300 מיליון שקלים. כך תוכל הממשלה הבאה לדאוג לתכנית סבסוד מסודרת ולמצוא מקורות תקציביים.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני: חברי ועדת הכספים תרמו את חלקם לפיתרון הבעיה של סבסוד הצהרונים. אני שמח שראש הממשלה ושר האוצר נותנים את הסיבסוד כפי שדרשנו ואני מברך אותם על כך. ועדת הכספים תצטרך לעקוב היטב אחר המקור התקציבי של התכנית כדי שלא ניכנס לבעיה נוספת.