אינטל בראש, גוגל מאבדת את ההובלה (צילום: רויטרס, חדשות)
אינטל העולמית תשקיע כ-5 מילארד דולר במפע | צילום: רויטרס, חדשות

אולי לא אקזיט, אבל צעד גדול לתעשיית ההיי-טק בישראל: מנכ"ל אינטל ישראל הודיע הבוקר (שלישי) על החלטת אינטל העולמית לאשר את הרחבת המפעל בקריית גת. למתווה החדש, בעלות של 5 מילארד דולרים, עדיין אין לוחות זמנים או פירוט של אילו טכנולוגיות יפותחו באגפים החדשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מנכ"ל אינטל ישראל יניב גרטי עדכן הבוקר את שר הכלכלה אלי כהן על החלטת ההנהלה העולמית לאשר את המתווה שגובש עם משרד האוצר ומשרד הכלכלה ולהרחיב את המפעל בקריית גת. "בחירת אינטל להמשיך ולהשקיע בישראל היא הבעת אמון חשובה במדינה ובכלכלתה", אמר בתגובה השר אלי כהן.

"פעילותה של אינטל בארץ, תומכת במדיניות משרד הכלכלה, להגדלת הייצוא ויצירת משרות איכותיות בכלל, ובפריפריה בפרט", הוסיף שר הכלכלה. על פי הערכות מדובר בהשקעה בהיקף של כ-5 מיליארד דולר ובמסגרתה ענקית השבבים האמריקאית תבקש מרשות ההשקעות מענקים והטבות במסגרת החוק לעידוד השקעות הון.

במסגרת תוכנית ההרחבה בקריית גת, חברת אינטל צפויה לבצע רכש מספקים מקומיים בעלות של מעל ל-3 מיליארד שקלים וכן לקלוט כ-250 עובדים נוספים בפריפריה במהלך השנים הבאות. לדברי גורמים בחברה, השקעה זו צפויה לסלול את הדרך להשקעה משמעותית עתידית לשדרוג טכנולוגי באתר הישראלי, שכן היא מייצרת יתרון משמעותי על פני אתרי ייצור אחרים של החברה בעולם.