עלייה במחירים מדאיגה. כחלון (צילום: חדשות 2)
עלייה במחירים מדאיגה. כחלון | צילום: חדשות 2

שר האוצר משה כחלון התייחס הבוקר (ראשון) לחשש מפני עליית מחירים של מוצרי מזון בסיסיים ואמר כי בכוונתו לשבת עם שר הכלכלה ולנסות לפתור את הסוגיה. בריאיון בגל"צ הבהיר השר כי "העלייה במחירים מדאיגה אותי" וכי הוא "לא אדיש לסיפור הזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדבריו, הניסיונות לפתור את הבעיה יתמקדו במה שתלוי בהחלטות הממשלה בישראל בלבד. "מה שניתן לעשות כדי להוזיל את יוקר המחיה נעשה. יש מוצרים שתלויים בשווקים שלנו, ויש כאלה שתלויים בשווקים בינלאומיים. אם מחיר האורז עולה זה מדאיג אותי, אבל יש דברים כמו מחירי הדלק שתלויים בשווקים אחרים".

השר כחלון (צילום: חדשות 2)
השר כחלון | צילום: חדשות 2

עוד אמר כחלון כי "זו הפעם הראשונה שיוקר המחיה יורד ב-7-5 אחוזים גם מצמיחים את המשק באופן משמעותי, החוב של ישראל הוא הנמוך ביותר בשנים האחרונות, האבטלה הכי נמוכה, אחרי עשור יש צמצום בעוני ובאי השוויון. בגלל שיש לנו פחות ריבית אנחנו יכולים להוציא יותר על דברים חשובים".

שר האוצר נשאל גם לגבי טרור העפיפונים והשלכותיו, והבהיר שוב כי בכוונתו לפצות את חקלאי העוטף. "יש הנחיה ברורה - כל מי שמגיש את הבקשה מקבל 50 אחוזים מהנזק שהוא מעריך, והשמאות תתבצע באופן המהיר ביותר. עשינו את זה בחיפה, אז זה היה מסובך יותר ונעשה את זה גם עכשיו".