190 מיליון דולר בסכנה (צילום: רויטרס, חדשות)
ביטקויין, אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

שוד רשת של אתר חלפנות כספים קטן ולא מוכר הביאה לנפילתו של מדד המטבע האינטרנטי ביטקויין, כשמיליארדי דולרים משווי מהמטבע נעלמו כלא היו. הירידה של 7% אולי לא נשמעת הרבה, אך במטבעות כמו הביטקויין, ששווי יחידה אחד שלו שווה ערך לכמעט 25 אלף שקלים, ירידה כזו עולה למשקיעים בהרבה מאוד כסף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חברת החלפנות "קויינרייל" הדרום קוריאנית הכריזה כי היא הייתה נתונה למתקפת סייבר אמש (שני), בה הפצחנים, האקרים, חדרו את אבטחת האתר שלה. בפרצה נגנבו כ-30% משער המטבע האינטרנטי בה סחרו בחברה. נכון לשעה זו החברה מסרה כי היא משהה את כל פעילותה וכי היא משתפת פעולה עם החוקרים שפועלים על מנת לאתר את הכסף האבוד.

החברה לא מסרה מה היקף השווי הממשי של המטבע שנעלם בפריצה. לעומת זאת, הם כן הבהירו כי בפרצה נעלמו מטבעות אינטרנטיים פחות מוכרים מהביטקויין.

למרות הודעת החברה, סוחרים רבים של מטבעות דיגיטליים נבהלו מהפרצה, ואיתם אלו הסוחרים בביטקויין. לכן, חלה הנפילה הדרמטית בערכו של המטבע. בסך הכל שווי של כמעט 30 מיליארד מהמטבעות האינטרנטיים נעלמו כלא היו במהלך שבע השעות שחלפו לאחר הודעת החברה מדרום קוריאה. הביטקויין, לדוגמה, הגיע לשפל של כמעט חודשיים בעקבות האירוע.