בניין דירות (ארכיון) (צילום: רויטרס)
חצי מהזכאים כבר נרשמו (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס

משרד האוצר פרסם היום (שני) נתונים ראשוניים של הגרלת "מחיר למשתכן" שהחלה ביום שבת האחרון. על פני הנתונים, בתוך יומיים בלבד נרשמו כבר כמחצית מהזכאים להשתתף בהגרלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהנתונים שפורסמו עולה שמתוך 46 אלף זכאים להשתתפות בהגרלה 21,887 כבר נרשמו, כמעט מחצית מהזכאים. עוד עולה כי הישובים המבוקשים ביותר עד כה הם ראשון לציון, הרצליה, מודיעין, בית שמש, וראש העין.

במשרד האוצר הודיעו כי במהלך התקופה הקרובה תשלח הודעה לנרשמים המפרטת בפניהם את ההגרלות אליהן נרשמו, וכן תצא הודעת שבועית שתעדכן את הנרשמים בפרטי ההגרלה.

בשבוע שעבר הכריזו במשרד האוצר ובמשרד הבינוי והשיכון על העדכון של תכנית מחיר למשתכן ויציאה להגרלה המונית. על פי לוח הזמנים שהוצג במסיבת העיתונאים, ההרשמה להגרלה שנפתחה היום תיסגר בעוד כחודש, והתוצאות אמורות להתפרסם ב-14 לאוגוסט.

במסגרת ההגרלה הנוכחית יכולים זכאי מחיר למשתכן לבחור לראשונה את האזור המועדף עליהם ולסמן שלוש אפשרויות ליישובים שונים במדרג עדיפות עולה. בין הישובים הכלולים בפרויקט נמצאות הערים חיפה, ראשון לציון, נתניה, באר שבע , הרצליה, מודיעין, ראש העין ועוד. באתר האינטרנט של התוכנית ניתן למצוא את פירוט הפרויקטים השונים שנכללים בהגרלה האמורה. ניתן גם למצוא באתר מידע אודות כל החברות שזכו במכרזי הבנייה, מספר הדירות לזכאים, המחיר למ"ר בפרויקט ואף מצב התקדמות הבנייה וקבלת ההיתר לתחילת העבודה.