פישמן.
אליעזר פישמן, ארכיון | צילום: פלאש 90, משה שי

הבנקים מערימים קשיים על הסדר החוב עם פישמן: בנק הפועלים הודיע היום (שני) רשמית שיתנגד להסדר החוב עם פישמן, ואילו בבנק לאומי דורשים לקבל מידע נוסף לפני שיגבשו עמדה סופית. בנק הפועלים הודיע שבחן את ההסדר המוצע ואמר כי הוא אינו מבטא מאמץ ראוי להחזיר את החוב לבנק.

לקריאת המסמך המלא לחצו כאן

מנגד, בבנק לאומי אומרים כי אין טעם לכנס את אסיפת הנושים שמתוכננת למחר ואומרים כי חסרים פרטים רבים בהסדר המוצע. במכתב ששלחו עורכי הדין שמייצגים את בנק לאומי למנהל המיוחד של נכסיו של פישמן נכתב כי בנק לאומי "לא היה שותף למגעים שהתנהלו בין המנהל המיוחד לבין פישמן ומשפחתו וכי מעיון ‏ראשוני ‏בהסכם ‏העקרונות‏ עולה‏ כי ‏הוא ‏מסתמך ‏על‏ נתונים ‏רבים ‏ומהותיים אשר ‏לא ‏פורטו ‏לנושי החייב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בבנק לאומי הוסיפו כי על ‏מנת ‏שהבנק ‏יוכל ‏לבחון את ‏הסכם ‏העקרונות ולגבש ‏עמדה ‏לגביו, "יש‏ להעלותו ‏בפני ‏האורגנים‏ המוסמכים‏ לכך‏ בבנק, ‏וזאת‏ לאחר ‏שיתקבלו‏ כל‏ הנתונים ‏הרלוונטיים ‏לשם גיבוש ‏עמדה ‏כאמור".

במסגרת ההסדר, מחובותיו של פישמן לבנקים ולגופים הפיננסיים, שמוערכים ב-4.2 מיליארד שקל, יחזירו החברות של פישמן סכום של 1.2 מיליארד שקלים. פישמן עצמו יאלץ להחזיר מכיסו ומכיסם של בני משפחתו 400 מיליון שקלים בלבד. המשמעות – כ-2.6 מיליארד שקלים מכספי החובות יימחקו. 

פישמן מצדו טוען שהיקף החוב שלו נמוך יותר ואחרי מכירת נכסים החוב עומד על 2 מיליארד שקלים. ואולם גם על פי התחשיב הזה – כ-1.6 מיליארד שקלים יימחקו.