"שיכריזו עליי כפושט רגל, מישהו לא נותן להם?" - כך אומר הערב (שני) אליעזר פישמן, החייב לבנקים לאומי ופועלים יותר כ-4.2 מיליארד שקלים. בשיחה עם חדשות 2 אמר כי לא שמע על כך שבנק הפועלים הודיע על התנגדותו להסדר החוב, וכי גם בבנק לאומי דרשו הבהרות נוספות בטרם יחליטו על עמדתם. "אני לא מייעץ, שיעשו מה שטוב להם", אמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי פישמן, הכרזה עליו כפושט רגל לא תכניס לבנקים כסף רב יותר מאשר הסדר החוב. "הם יודעים שאין לי עוד כסף לתת, הם לא יצליחו לתפוס נכסים אחרים כי אין. סתם מקשקשים כדי להפעיל לחץ, הם לקחו את הכל, נקודה". עוד ציין כי ביתו רשום על שם אשתו: "זה כבר 30 שנה על שמה. היא הסכימה בשביל ההסדר לתת חלק מהבית - אם אין הסדר, אני לא צריך לעזוב את הבית", הבהיר.

לדבריו, הטענות כי הוא אינו מסוגל להביא כספים באופן עצמאי אינן נכונות. "את כל הכסף שלי לקחו, לקחו רכוש בכמעט שני מיליארד שקלים - מאיפה אני מביא את זה, מסבתא שלי?", כעס. "אני לא מבין, שיעשו מה שטוב להם".

פישמן בימים טובים יותר | צילום: flash 90, משה שי

עוד הכחיש כי ניתן לתפוס נכסים שלו שהעביר על שם ילדיו. "זה כסף שלהם. יש חוקים במדינת ישראל, ואם לפי החוקים האלה זה לא בסדר אז שייקחו - אבל אם אומרים שפעלתי בעורמה ואין להם הוכחות, אז שלא יגידו", הצהיר. לדבריו, בתי ילדיו על שמם כבר שני עשורים.

איש העסקים מצהיר כי הוא אינו לחוץ סביב הסוגיה. "אני רגוע - אם יכולתי להועיל הייתי עושה משהו, זה הכל. אני בן 75 עוד מעט אז זה באמת לא קריטי", המשיך. "האישה והילדים במתח אבל לא נורא, יעבור להם".