פרסום ראשון: בשבועות האחרונים העלו במשרד הבריאות קמפיין חדש הקורא לציבור להימנע מחטיפים עתירי נתרן. במסגרת הקמפיין פורסם סרטון המציג חטיפים פופולריים כמזיקים לבריאות. לחדשות 2 נודע כי על פי הסכם בין המדינה לחברות המזון, הקמפיין ייגנז ובתמורה יציגו החברות את הערכים המזיקים לבריאות באופן בולט על פני האריזות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מהסיכום עולה כי כל הנתונים אודות השומנים, הנתרן (מלח), הסוכרים והרכיבים המזיקים לבריאות יובלטו על האריזה בצידה הקדמי. בעקבות כך הפסיק משרד הבריאות לשדר את הסרטון בטלוויזיה והסיר אותו מאתר המשרד. הקמפיין הפך להיות ויראלי והגיע למאות אלפי צפיות ברשת.

אסם דוחה את העלאת המחירים (צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2)
הנתונים יובלטו על האריזות | צילום: דניאל נחמיה, חדשות 2

בסרטון שהפיק משרד הבריאות מופיעים חטיפים ודברי מזון מעובדים כמו ביסלי, במבה, בייגלה, תפוצ'יפס, רוטב סויה וקטשופ כמוצרים עתירי נתרן הפוגעים בבריאות. במשרד ממליצים לציבור להימנע מצריכת המוצרים ולעבור לירקות ולפירות. הקמפיין הזה הצליח לעורר דאגה בקרב חברות המזון הגדולות, שחששו מירידה במכירות וקראו למשרד הבריאות להפסיק את הפצת הסרטון.

היום דווח לראשונה ב"דה מרקר" כי בכוונת משרד הבריאות לגנוז את הקמפיין וכי בכוונת חברות המזון לסמן על גבי האריזות מוצרים לא בריאותיים.

באיגוד המזון בהתאחדות התעשיינים מסרו בתגובה כי "לא נעשתה פנייה כלשהי אל משרד הבריאות, ולא נוהל מולו כל סוג של מו"מ בבקשה להורדת הסרטון המדובר. האיגוד ימשיך לגבש את עמדותיו בעניין, ועמדות אלו תוצגנה בפניי ועדת האסדרה במשרד הבריאות, ולא בצורת ידיעות בלתי מבוססות וחסרות אחריות מעין זו".