לב לבייב, ארכיון
המנייה צונחת. לבייב | צילום: יוסי זילגר - פלאש 90, חדשות

הצרות של לבייב: מניית אפריקה ישראל צנחה בשעות הבוקר (רביעי) בשיעור של 17% במסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב. הירידה בערך המנייה התרחשה בעקבות הודעת הקבוצה על פתיחת משא ומתן להסדר חוב שני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כשש שנים לאחר הסדר החוב הראשון שביצעה, הודיעה אתמול קבוצת אפריקה ישראל של לבייב על החלטתה לפתוח במגעים להסדר הנוסף ועל ארגון מחדש של התחייבויותיה. ההחלטה התקבלה בעקבות ההרעה במצבה הפיננסי של החברה, שנגרם בין השאר כתוצאה מהמשבר הכלכלי ברוסיה.

החרפת המצב בשוק הרוסי הובילה את הנהלת הבנק הרוסי שהלווה כסף לקבוצה להודיע לה כי בכוונתו להעמיד את ההלוואות שניתנו לפירעון מידי, בתמורה לשני הנכסים המרכזיים של החברה ברוסיה - קניון אפימול ובניין המשרדים באוברקובסקאיה.

המהלך הוביל את מחזיקי האג"ח של החברה לבחון צעדים להביא לפירעון החוב אליהם שמסתכם בכשלושה מיליארד שקלים. בחברה טענו כי הם מקיימים מו"מ עם הבנק הרוסי ולמרות שפג האולטימטום של הבנק לחברה, בכיריה נשמעו אופטימיים.

מחזיקי האג"ח הגדולים הודיעו לנאמן על סדרות האג"ח של החברה כי הם דורשים ממנו למנות מעריך שווי לנכסי אפריקה ישראל לקראת מהלך משמעותי של השתלטות על החברה ומכירת נכסיה. בנוסף, המחזיקים הגדולים אף דרשו מלבייב להזרים סכום של 500 מיליון שקל עד מיליארד שקל כתנאי להישארותו בחברה.