סדקים בצמרת הכלכלית? נגידת בנק ישראל קרנית פלוג אומרת היום (ראשון) בריאיון לתכנית חיסכון שתכנית הדגל של שר האוצר, "מחיר למשתכן", לא תביא להוזלה משמעותית בשוק הדיור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות ששר האוצר כחלון מתכוון להמשיך קדימה עם תכניתו, בנק ישראל מייחד פרק מיוחד בדוח השנתי שלו לתכנית ובו נטען כי היא לא תביא לירידה במחירים והיא אף עלולה להביא לעלייתם.

"התכנית הזו מתמקדת בזוגות הצעירים אבל היא לא תביא להוזלה של הדירות עבור כלל הציבור", אמרה פלוג. בבנק ישראל מציינים כי למרות שהתכנית תביא להוזלה עבור הצעירים שיזכו בהגרלות, ישנה סכנה של הגדלת הביקוש בשוק ולתדלק העלאת מחירים במשק.

כמו כן, פלוג התייחסה גם לאישורו של חוק שכר הבכירים בכנסת. היא טענה כי אין סיבות נסתרות לפרישתו של ציון קינן מהנהלת בנק הפועלים וכי היא אינה חוששת מפרישת בכירים המונית מהמגזר העסקי. יחד עם זאת היא טענה כי הליך החקיקה - היה חפוז מדי.

"רמות השכר שהגענו אליהן, הן גבוהות מדי ופגעו באמון הציבור במערכת הבנקאית", אמרה. "הן היו מקשות על תהליכי ההתייעלות. לכן אני חושבת שהיה מקום להיכנס לחקיקה כדי לקבוע נורמה. הפרטים גובשו קצת במהירות רבה מדי ולא נבחנו כל ההשלכות".