האם העובדים בישראל יהיו בין המפוטרים? (צילום: רויטרס)
האם העובדים בישראל יהיו בין המפוטרים? | צילום: רויטרס

יצרנית שבבי המחשב המובילה בעולם, אינטל, הודיעה אמש (שלישי) במפתיע כי היא מתכננת לפטר במהלך השנה 12 אלף מעובדי החברה ברחבי העולם - 11% מכוח העבודה שלה - בשל ירידה במכירות. עדיין לא ברור כיצד ישפיע המהלך הנרחב על 10,000 עובדי החברה בישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

ההודעה הדרמטית של אינטל מגיעה לאחר שבשנים האחרונות נרשמת ירידה עקבית בהיקף מכירות המחשבים האישיים בעקבות עליית כוחם של הטלפונים החכמים. הפיטורים ההמוניים צפויים להתבצע בהדרגה עד שנת 2017.

על פי הודעת החברה, הקיצוץ יכלול "פרישה מרצון" של עובדים, לצד צמצום נרחב של מחלקות ואיחוד מרכזי פיתוח שיוביל לפיטורים נרחבים של החברה בכל העולם. "בסך הכל אנחנו מצפים להגיע לחיסכון של 1.4 מיליארד דולר בשנה עד לאמצע 2017", נמסר מהחברה.

באינטל מדגישים כי תכנית ההתייעלות והקיצוצים אינה מוגבלת לאזור אחד בעולם, אך מסרבים למסור פרטים ספציפיים אודות האזורים הגיאוגרפיים או היחידות הטכנולוגיות שבהם יתבצעו קיצוצים. "אנחנו עדיין מעריכים את תכניותינו לגבי אירופה", נמסר בהודעה.

"הפעולות האלו יאיצו את היכולת שלנו לקבע את אינטל בטווח הארוך כחברה המובילה בעולם המחובר והחכם של העתיד", אמר מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ'. "אני בטוח שנצא מהמהלך הזה פרודוקטיביים יותר".