השר כחלון (צילום: חדשות 2)
פגישה נדירה עם אמירות מהדהדות. כחלון | צילום: חדשות 2

האזהרות של ראשי המשק: שר האוצר משה כחלון ערך היום (שלישי) פגישה נדירה עם ראשי המשק בבורסה בתל אביב, שם הם שטחו בפניו תרחישי אימים לשוק הדיור הבנקאות והביטוח בישראל. את הישיבה פתח יאיר סרוסי, יושב ראש בנק הפועלים, שאמר: "כשהייתי במשרד האוצר, היינו מסתכלים מה עושים בעולם ומחקים את המהלכים המוצלחים. היום מביאים יוזמות חקיקה שאין להם אח ורע בעולם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

את המפגש יזמו שר האוצר וח"כ אלי כהן ממפלגתו, המכהן כיו"ר ועדת הרפורמות, במטרה לדון עם ראשי המשק על הסוגיות הבוערות בכלכלה הישראלית. גורמים בישיבה הסבירו שניכר היה שסרוסי מתייחס לחוק שכר הגבלת הבכירים בבנקים.

רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, שהשתתפה אף היא בדיון, הזהירה מפני החרפה במשבר הדיור. לדבריה, קיים מחנק אשראי חמור וכי אנשים מגיעים לקצה גבול היכולת: "בסופו של דבר זה יכול להשפיע על שוק הדיור, כי אי אפשר לתת אשראי לקבלנים. הם לא יוכלו לבנות דירות".

"לעזוב את ישראל זה הכי קל"

ליאורה עופר, בעלת השליטה בחברת הנדל"ן מליסרון, תקפה את התנהלות האוצר סביב סוגיית הגבלת השכר: "אי הוודאות סביב הנושא פוגע בתפקוד הבנקאים. חברות ציבוריות מסתכלות על החקיקה הזאת ונרתעות".

"בגלל פופוליסטיים שמנהלים קמפיינים בנושאי מיסוי, אני רואה כותרות שחברות מקבלות מהמדינה יותר ממה שהם משלמות", אמר מייסד צ'ק פוינט, גיל שווייד. "צ'ק פוינט לא מקבלת שום דבר מהמדינה", הבהיר, "אנחנו לא רוצים לעזוב את ישראל, אבל זה נראה הכי קל לעשות".

מנכל חברת אלוני חץ, נתן חץ, התבטא בצורה חריגה ואף שוביניסטית נגד המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, ואמר כי "כל יום יש תמונה שלה בעיתון. היא אולי יפה, אבל היא לא בר רפאלי". השר כחלון עצר אותו ואמר: "אם היא הייתה גבר לא היית מעז לדבר ככה".