אינטל בראש, גוגל מאבדת את ההובלה (צילום: רויטרס, חדשות)
יפוטרו עובדים גם בישראל? | צילום: רויטרס, חדשות

מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' הודיע לעובדי החברה כי הפרידה מ-12 אלף עובדים תלווה בתכנית לפרישה מוקדמת ומפיטורים כפויים. החברה תמזג פעילויות ומפעלים ברחבי העולם. רוב הליכי הפיטורים יבואו לידי ביטוי כבר בחודשיים הקרובים וחלק קטן מהמהלך יושלם בשנה הבאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אלה לא המהלכים שרציתי לעשות ואנחנו ניאלץ להיפרד משותפים לעשייה ולהצלחה של החברה בשנים האחרונות", כתב קרזניץ' לעובדים. "אנחנו מחויבים לעובדים שלנו ונעשה את המירב כדי שאלה שיישארו יעברו את השינויים בדרך הקלה ככל האפשר".

אמש הודיעה במפתיע יצרנית שבבי המחשב המובילה בעולם כי היא מתכננת לפטר במהלך השנה 12 אלף מעובדי החברה ברחבי העולם - 11% מכוח העבודה שלה - בשל ירידה במכירות. עדיין לא ברור כיצד ישפיע המהלך הנרחב על 10,000 עובדי החברה בישראל.

ההודעה הדרמטית של אינטל מגיעה לאחר שבשנים האחרונות נרשמת ירידה עקבית בהיקף מכירות המחשבים האישיים בעקבות עליית כוחם של הטלפונים החכמים. הפיטורים ההמוניים צפויים להתבצע בהדרגה עד שנת 2017.

על פי הודעת החברה, הקיצוץ יכלול "פרישה מרצון" של עובדים, לצד צמצום נרחב של מחלקות ואיחוד מרכזי פיתוח שיוביל לפיטורים נרחבים של החברה בכל העולם. "בסך הכל אנחנו מצפים להגיע לחיסכון של 1.4 מיליארד דולר בשנה עד לאמצע 2017", נמסר מהחברה.

באינטל מדגישים כי תכנית ההתייעלות והקיצוצים אינה מוגבלת לאזור אחד בעולם, אך מסרבים למסור פרטים ספציפיים אודות האזורים הגיאוגרפיים או היחידות הטכנולוגיות שבהם יתבצעו קיצוצים. "אנחנו עדיין מעריכים את תכניותינו לגבי אירופה", נמסר בהודעה.