דחייה נוספת - ודד-ליין אחרון (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
לא מוותרת לקראת הדיון המכריע | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

"לא הבנתי הרבה בכספים, נתתי הנחיות מלמעלה והייתה בטוחה שיבצעו אותן": אשת הנדל"ן ענבל אור שבה וטענה היום (רביעי) כי רומתה על ידי עובדים בחברת "אור סיטי נדל"ן" - וגם על ידי איש השוק האפור שלי נרקיס. בריאיון לניב רסקין בגלי צה"ל
אור הצהירה כי לא ביצעה את העבירות המיוחסות לה וכי תמשיך להילחם מול המפרק "עד שהרוכשים יקבלו את הכסף שלהם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על רקע הדיונים על הכרזתה כפושטת רגל ופירוק חברותיה אמרה אור: "שלומי מצוין, אני נמצאת בתקופה של הרבה עשייה. צריך להוכיח שמצבת הנכסים עולה על כלל ההתחייבויות, וברגע שנוכיח את זה אין שום סיבה לפרק את החברות".

אור טענה כי העיסוק התקשורתי בה פחת, דבר שאפשר לה להמשיך ולעבוד למען הצלת החברה: "כבר לא מחכים לי מתחת לבית, אלא בבית המשפט. יש פחות לחץ, מטבע הדברים התקשורת הורידה הילוך למרות שעשתה לי רצח אופי בהתחלה".

"אני מאמינה ומקווה שהדברים יתבהרו ואנשים יבינו את הסיפור", הוסיפה. "הרבה מהציבור לא יודע פשוט מה היה. זה התחיל כחשד, כרעם ביום בהיר, כטענות על העלמת מס - מעולם לא העלמתי מס, יש לי 16 חברות, אין לי סיבה לכך".

"עדיין מתגוררת בפנטהאוז" (צילום: המפרק הזמני של ענבל אור)
"עדיין מתגוררת בפנטהאוז" | צילום: המפרק הזמני של ענבל אור

"שלי נרקיס רימה אותי"

אור הקדישה מילים חריפות למפרק איתן ארז: "יש שיטה למפרקים - להשחיר אותך בתקשורת ולעשות לך רצח אופי כדי ליצור עליך דעת קהל מאוד שלילית, כי הם מרוויחים מהשלב של הפירוק הרבה כסף. בסוף הוא לוקח את הכל לכיסו, ובמקום להתעסק בהצלת החברות הוא מתעסק בתכשיטים. בחלק מהדוח שאיתן ארז הוא רשם שם סכומי עתק וטען ש'ענבל לקחה לכיסה 725 אלף שקלים לכיסה'. זה נשמע כאילו גנבתי כסף ומעולם לא גנבתי כסף".

אשת הנדל"ן הדגישה בריאיון כי "המלחמה שלי היום-יומית היא להחזיר את הכספים לרוכשים, להחזיר את אמונם. באותו יום בהיר שהתפרסמו החשדות, בנק מזרחי שמתנהל באופן נוראי ומחריד סוגר את כל החשבונות. כל הרוכשים והנושים צריכים לבוא בטענות לבנק". לדבריה, גם כאשר בית המשפט התיר לה לחזור לעסקים, היא גילתה ש"אי אפשר לעשות עסקים בלי בנקים - חזרתי ליום עסקים עם ידיים ורגליים קשורות, מול בנקים שהחזירו כספים על אוטומט גם כשהיה כסף בחשבון".

אור התייחסה בריאיון לפרשת הדירה שנמכרה פעמיים לכאורה לרוכש עופר לוזון ולאיש השוק האפור שלי נרקיס: "הדירה לא נמכרה פעמיים – נעשתה פה עורמה ומרמה. הדירה נמכרה ללוזון והוא לא השלים את העסקה ולא רצה – זה הכל. שלי היה איתי, הגיע 10 דקות לפני הדיון ואמר ' אני חושש לכספי, שמתי את הכסף באור סיטי' הוא ביקש שאחתום על הסכם מותנה. האמנתי לו – הייתי תמימה. הוא הבטיח להחזיר לי את הנייר, הוא רימה אותי. למחרת הייתי בטוחה שאין עסקה והוא לא ירשום הערת אזהרה. הוא רימה אותי".

ענבל אור בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
"לא אעזוב את הרוכשים בצד" | צילום: חדשות 2

"לא אחזור על הטעויות, הרוכשים יקבלו את הכסף"

"אתה נותן אמון באנשים ומאמין שכולם ינהגו כמוך", הוסיפה אור, "אנחנו נערער על זה בעליון ואתם תקבלו את כל העובדות". אור הוסיפה כי טעתה כשהלכה יחד עם נרקיס: "אני לא אחזור על הטעויות שעשיתי. לא בחרתי את האנשים כמו שצריך, גם אצלי. לא לוויתי ממנו כסף, זו הייתה השקעה לכל דבר ועניין. לא מכרתי דירה פעמיים, ואם הייתי עושה את זה הייתי יושבת מאחורי סורג".

ולא רק את נרקיס האשימה אור במצבה: "מחלקת הכספים רימתה אותי, לא רוצה להיכנס לשמות – נעלמו כספים רבים, נעשו דברים ברשלנות רבה. אני מודה לאלוהים שזה קרה כי פתאום אני רואה הרבה דברים שלא ראיתי. מה שקרה זה לא טעות עסקית שלי, כתוצאה מרשלנות וחוסר אחריות של בנק ושל המדינה שלנו לולא בנק מזרחי היה סוגר את החשבונות ורשות המסים לא היו יוצאים ברעש תקשורתי גדול, זה לא היה קורה – וזה יכול לקרות לכל אחד. אין בסיס, אין כלום".

"אני מתמודדת ונלחמת ועושה את הכל כדי שכולם ידעו את האמת – לא גנבתי, לא רימיתי, לא שיקרתי", שבה והדגישה אור מספר פעמים בריאיון. "כולם קיבלו את הכסף שלהם אצלי עד אותו יום ארור. כולם גם יקבלו, כי אני נלחמת בשביל הכבוד והרוכשים והספקים, אנשים שהאמינו בי. אני לא אעזוב אותם בצד ולא אניח למפרק – רוצה שהם יקבלו את הכסף שלהם". אור ציינה כי היא עדיין מתגוררת בדירת הפנטהאוז, שבית המשפט הורה לה לפנות: "אני מחפשת בית חדש".