שידור חי: צעדת השוויון בירושלים (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות)
ממשיכים לצעוד. מחאת השוויון | צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

מחאת "צעדת השוויון" של ראשי היישובים והמועצות בדרום הארץ תופסת תאוצה והיום (שלישי) שיגרו 15 ראשי רשויות מכל הארץ מכתב לשר האוצר כחלון, שר החינוך בנט ושר הרווחה כץ בו הם מבהירים כי אין בכוונתם לוותר. "אם לא יהיה שינוי ותהיה תוספת שתאפשר התחלה שווה גם לילדי הפריפריה, נתקשה לפתוח את שנת הלימודים", כתבו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על המכתב חתומים מיכאל ביטון ראש המועצה המקומית ירוחם, יוסי בכר ראש עיריית בת-ים, שמעון לנקרי ראש עיריית עכו, דמרי יוחאי יעקב ראש מועצה אזורית הר חברון, יצחק דנינו ראש עיריית אופקים, מאיר רובינשטיין ראש עיריית ביתר עילית, אבי רואה ראש המועצה האזורית מטה בנימין, דוידי פרל ראש מועצת גוש עציון, יחיאל זוהר ראש העיר נתיבות, ישראל שושן אמרוסי ראש המועצה המקומית מגדל, מאזן גנאים ראש עיריית סח'נין, יורם קרין ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, טלאל אל קרנאוי ראש עיריית רהט וד״ר מוחמד אלנבארי ראש המועצה המקומית חורה.

"אנחנו ננצח כי צריך להביא שוויון"

ראשי הרשויות המשיכו גם היום בצעדת המחאה מהדרום לירושלים כשהיום הצטרפו אליהם גם חברי כנסת ונציגי החברה האזרחית, בהם יו"ר האופוזיציה הרצוג, ח"כ שולי מועלם ונציגי התנועה הקיבוצית. מחר, כשתגיע הצעדה לירושלים, צפוי להצטרף אליה ראש העיר ירושלים ניר ברקת.

"אנחנו מדברים קודם כל על חינוך שוויוני לילדי הפריפריה, הזדמנות שווה להתקדם, ולכן הצעדה הזו היא כל כך חשובה", אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שהבטיח לצועדים: "אנחנו ננצח כי צריך להביא שוויון, אי אפשר להתנגד לזה, זהו צו השעה ומותר לפריפריה להתקדם ולהרגיש שמסתכלים עליהם באופן שווה".

גם הח"כים הצטרפו (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות)
הח"כים מצטרפים לצעדה | צילום: באדיבות דוברות ההסתדרותראש עיריית ירוחם מיכאל ביטון, שמוביל את המחאה הצטרף לדברים של יו"ר ההסתדרות. "יש פה פעילים חברתיים מכל הארץ, מנהלי עמותות וראשי ארגונים שבאים ואומרים למדינה: הגיע הזמן שוויון", אמר. "אנחנו רוצים שילדים יקבלו הזדמנות שווה. זה הכאב שלנו, וגם אם הדרך ארוכה - יהיה פה ניצחון".

"צריך לבדוק את תקציב המדינה"

אתמול הצטרפו לצועדים חברי כנסת נוספים, בהם ח"כ סתיו שפיר וח"כ אורן חזן. "את הסיפור הזה צריך לפתור לא בסיסמאות", אמר ח"כ חזן. "יש חלק ומחלקים אותו לא נכון והגיע הזמן לחלק אותו בצורה הוגנת. אני מחכה ליום שנראה את זוכת פרס נובל הבאה יוצאת משדרות, ירוחם או אופקים ולא רק יוצאת לצעוד לירושלים. בשביל זה אנחנו כאן ואני חייל שלכם".

ח"כ סתיו שפיר הסבירה כי הפתרון גלוי לעין. "מה שצריך להיות זה פשוט לגלות את תקציב המדינה ולראות לאן הכסף הולך", טענה. "אני ישבתי שם מאות שעות וראיתי את העברות התקציבים, והן לא הולכות ליישובי הפריפריה".