ארכיון (צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר)
שוק האוכל ייסגר? | צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר

אחרי שדיירי שרונה גינדי הגישו תלונה, תביעה ובקשה לצו מניעה במשטרה נגד הפעלת שוק האוכל שרונה מרקט בתל אביב, המשטרה הורתה היום (ראשון) לסגור את המתחם עד שיתוקנו בו הליקויים שנמצאו. במתחם שרונה מיהרו להבהיר היום כי "נמשיך לפעול כרגיל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפיסבוק

לאחר שנרשמו ליקויי אבטחה בכניסה לשוק האוכל, הגישה המשטרה דוח לבעלי המתחם, בו פירטה את הליקויים, ובו גם הורתה על סגירת המקום עד לתיקונם. בעקבות זאת, פוטרה חברת האבטחה והיא תוחלף בהדרגה. בינתיים ממשיך השרונה מרקט לפעול כרגיל, ורק אחרי החג ידעו האם תיקון הליקויים יספיק או שיוצא צו מניעה.

את התלונה במשטרה הגישו הדיירים בעקבות כתבה ששודרה ב"תכנית חיסכון" וחשפה טענות לפיהן העסקים בשוק האוכל במתחם גונבים חשמל מהדיירים. לאחר הגשת התלונה הגיעו השוטרים ובדקו דברים שונים, ביניהם גם ליקויי האבטחה שאותרו.

הדיירים נגד גינדי החזקות (צילום: Nati Shohat/FLASH90)
הדיירים נגד גינדי החזקות | צילום: Nati Shohat/FLASH90

בשבוע שעבר דווח כי הדיירים הגישו לבית משפט השלום בתל אביב בקשה לצו מניעה ולהפסקת הפעילות בשוק האוכל, באמצעות עו"ד גבי ספרן ואבי שרף ממשרד נחושתן-ספרן-שרף-יפה ושות'.

התביעה הוגשה בשמם של נציגות דיירי פרויקט גינדי בשרונה ומספר דיירים. בבקשה התבקש בית המשפט להורות על הפסקת פעולתו של המתחם עד לקבלת רישיון עסק ותיקונם וסילוקם של כל מפגעי הריחות והביוב שנגרמים לדיירי הפרויקט.

תגובת גינדי החזקות: "בבדיקה שגרתית שערכה המשטרה בשבוע שעבר נתגלו מספר ליקויים שתוקנו באופן מיידי. על אף הדברים האלו, החליטה הנהלת שרונה מרקט לסיים את עבודת חברת האבטחה ולהחליפה בהקדם. מתחם שרונה פועל וימשיך לפעול כסדרו. המשטרה צפויה להוציא הבהרה מיד לאחר החג".

תגובת עיריית תל אביב יפו: "במסגרת הליך בקשה לרישוי עסקים, נדרש בעל עסק להציג בפני העירייה אישורים מגורמים שונים, לרבות המשטרה. במקרה המדובר קיבלה העירייה ממשטרת ישראל סירוב למתחם שרונה, בשל ליקוי אבטחה חמורים. עם הקלדת סירוב המשטרה במערכת, נשלח מכתב לבעלי העסקים במתחם על מנת שיסדירו את הנושא. העירייה תפעל על פי הנחיות המשטרה ויש לפנות אליה לתגובה".

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם ולי אברמוביץ'.