מיכאל גולן, בעלי "גולן טלקום"
מיכאל גולן, בעלי "גולן טלקום" | צילום:

"גולן טלקום" תשלם מיליונים לסלקום? בחברת "סלקום" דיווחו הבוקר (ב') לבורסה על ההתפתחויות במשא ומתן מול גולן טלקום. כזכור, סלקום הודיעה לבורסה לפני מספר שבועות על משא ומתן שהיא מנהלת עם גולן בדבר המשך שיתוף הפעולה ביניהן. בסוף השבוע שעבר התפוצצו המגעים - וגולן הודיעה כי היא מפסיקה את המו"מ עם סלקום ועוברת לפעול על גבי הרשת של "הוט מובייל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק
 
בעקבות זאת הודיעה סלקום כי הסכם הוט מהווה הפרה של הסכם רכישת מניות גולן והפרה של הסכם הנדידה שנחתם בין החברה לגולן טלקום, ובכלל זה התחייבות לרכישת שירותים בבלעדיות והתחייבויות שלא לשנות מהותית את העסק הנרכש.

בנוסף, "החברה הודיעה עוד לגולן טלקום ובעלי מניותיה כי הפרת הסכם הרכישה והפרת הסכם הנדידה, אם לא תתוקנה, יאפשרו לחברה לסיים את ההסכם ולדרוש תשלום מיידי של חוב בסך 600 מיליון שקל פלוס מע"מ (פער שירותי הנדידה), לדרוש החזר הנחות מהותיות שניתנו לגולן טלקום במסגרת הסכם הנדידה שהיו מותנות בבלעדיות הנ"ל, אשר בהתאם לחישובים ראשוניים מגיע לסכום של כ-300 מיליון שקל, וכן לדרוש פיצוי עבור תשלומים עתידיים עד לתום תקופת הבלעדיות".

לדברי סלקום, החברה הודיעה לגולן טלקום ולבעלי מניותיה כי אם לא יתוקנו את כל ההפרות הנ"ל בטווח הזמנים שהוגדר בהסכם, החברה תנקוט כנגדם את כל האמצעים שעומדים לרשותה בהתאם להסכם הרכישה, הסכם הנדידה וכל דין. סלקום ממשיכה ומדווחת כי להפסקת ההסכם עם גולן תהיה השפעה מהותית לרעה על הכנסות החברה ועל תוצאותיה הכספיות.