בנק לאומי (צילום: חדשות 2)
עוד בכיר במערכת הפיננסית פורש | צילום: חדשות 2

אחרי הפרישה של מנכ"ל בנק הפועלים ציון קינן, בכיר נוסף במערכת פורש מתפקידו: פרופ' דני צידון הודיע הבוקר (חמישי) על פרישתו מתפקיד המשנה למנכ"ל בנק לאומי, וזאת על רקע החוק להגבלת שכר הבכירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"החלטתי לפרוש נובעת מאופן חקיקת חוק שכר הבכירים", אמר הבוקר פרופ' צידון. "חוק זה, שעל סבירותו תעיד ההיסטוריה של ישראל בשנים הקרובות, משדר מסר שהוא נורא בעיניי כאילו המערכת הפיננסית היא אויב הציבור ולכן היא מותרת בפגיעה".

"החוק משדר מסר נורא". פרופ' צידון (צילום: משה שי / פלאש 90)
"החוק משדר מסר נורא". פרופ' צידון | צילום: משה שי / פלאש 90

"מערכת פיננסית איתנה, מקצועית וחדשנית הינה תנאי לקיומה של כלכלה בריאה וצומחת", הוסיף. "מערכת כזו לא תצמח בערוגת החוק הנוכחי". צידון הודיע לדירקטוריון הבנק על פרישתו אחרי 12 שנים בבנק, מתוכן 10 כחבר הנהלה.

"אין ספק שתרומתו של פרופ' צידון לקבוצת לאומי הינה מכרעת", אמרה הבוקר מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח. "ניסיתי להניא אותו מהחלטתו אך לצערי מאמציי לא צלחו. אני מודה לו על שותפותו בעשייה ייחודית ארוכת שנים בבנק לאומי".

ציון קינן (צילום: יוסי זליגר / פלאש 90)
הפורש הראשון. ציון קינן | צילום: יוסי זליגר / פלאש 90

כאמור, פרופ' צידון הוא הבכיר השני במערכת הפיננסית שמודיע על פרישתו מאז שעבר החוק להגבלת שכר הבכירים, אך הראשון שמקשר במפורש בין החוק לבין פרישתו. קינן לא ציין את הסיבה הרשמית להחלטתו לפרוש, אך הודעתו הגיעה ימים ספורים לאחר אישור החוק בכנסת.