"תופסת תנועת הרכבות", (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
ניסיון אחרון לעצירת השביתה | צילום: חדשות 2

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ידון הבוקר (שישי) בבקשתה של הנהלת רכבת ישראל להוציא צווי מניעה לעובדים, שמאיימים לפתוח בשביתה ללא הגבלת זמן החל מיום ראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פגישה שהתקיימה אמש בין ועד עובדי הרכבת להנהלת החברה בניסיון למנוע את ההשבתה, הסתיימה ללא תוצאות. העובדים מצדם טוענים כי ההנהלה מבצעת צעדים חד צדדיים נגדם, ומפירה באופן מתמשך את ההסכמים שנחתמו בין הצדדים. ההנהלה טוענת כי מדובר בהתנהלות בלתי אחראית של העובדים.

העובדים הכריזו אתמול כי השביתה מגיעה במחאה על "צעדים חד צדדים והפרת הסכמים מצד ההנהלה". העובדים טוענים כי השביתה היא במסגרת סכסוך עבודה שהוכרז כדין: "אנחנו קוראים להנהלה להקפיא לאלתר את הצעדים החד צדדיים, להיכנס למשא ומתן ולמנוע שביתה".

בריאיון למהדורה המרכזית אמר שר התחבורה ישראל כץ כי הוא הבהיר לעובדי הרכבת שלא יסבול שביתות. "בהסכם שנחתם איתם הם הבטיחו לא לשבות", הזכיר כץ. "אמרתי להם שאם הם לא יחתמו, אני אסגור את הרכבת ואפתח מחדש. אני מעריך שהם ייקחו ברצינות את מה שאני אומר. אין להם סיבה לשבות. אפשר לבצע הידברות גם אם יש להם טענות".

הנהלת הרכבת: ועד העובדים לא מצליח לשאת ולתת

"אין לנו עניין לפגוע בעובדים, אבל גם אין לנו עניין לפגוע בנוסעים", הדגיש שר התחבורה. "אחרי הבחירות, יש לכל מיני גורמים עניין לנסות את הממשלה הזאת. אני לא מציע להם לנסות אותנו".

בהנהלת רכבת ישראל מסרו שהם מצרים על "התנהלות בלתי אחראית של ועד העובדים שבאה על חשבון ציבור אזרחי מדינת ישראל. כל ניסיונות ההנהלה, החוזרים ונשנים, לשיח עם ועד העובדים נענו בשלילה, ובכלל זה פגישות שנקבעו ונדחו על ידי הוועד. צר לנו שוועד העובדים לא מצליח לשאת ולתת, להגיע להחלטות ולגלות מנהיגות. לוועד הוצעו מספר הצעות אטרקטיביות, אולם חילוקי דעות פנימיים מונעים מהם מלהגיע להחלטות".