סטפן רישאר, מנכ"ל אורנג' העולמית (צילום: אורנג')
מנכ"ל אורנג', ארכיון | צילום: אורנג'

לאחר שהתבטא בחריפות נגד ישראל ואמר כי אם הדבר היה תלוי בו היה מנתק את הקשר העסקי עם חברת פרטנר הישראלית - מנכ"ל אורנג' העולמית ממשיך במסע ההסברים: בריאיון שהעניק לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP אמר סטפן רישאר כי החברה שבראשה הוא עומד "נמצאת בישראל כדי להישאר", כך כלשונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רישאר שב והכחיש את כוונתה של אורנג' לסגת מההסכם עם פרטנר ואמר כי הוא "חש צער עמוק" על המחלוקת שהתגלעה בעקבות הדברים שאמר במהלך כנס שהתקיים במצרים. לדבריו, אורנג' "אינה תומכת באף צורה של חרם על ישראל או על כל מדינה אחרת בעולם".

הדברים של מנכ"ל ענקית התקשורת הצרפתית גרמו לסערה מדינית של ממש, בין היתר משום שממשלת צרפת מחזיקה באחוזים באורנג'. בשל כך פנה בסוף השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו לארמון האליזה בדרישה להתנער מאמירותיו מעוררת המחלוקת של רישאר. בתגובה אמר אתמול שר החוץ הצרפתי לורן פאביוס כי ארצו מתנגדת בחריפות לכל חרם על ישראל.

מרכז שירות של אורנג', ארכיון (צילום: חדשות 2)
אורנג' בישראל, ארכיון | צילום: חדשות 2

בימים האחרונים ניסה רישאר בעיקר למזער נזקים כשטען כי לא מדובר בקריאה לחרם על ישראל, למרות החשש מפני מפולת מדינית שעלולה להיגרם אם תחליט ענקית התקשורת לנטוש. בריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית הוא הוסיף כי הוא "מאוד מצטער על הבלבול הנוכחי והמחלוקת בין אורנג' לישראל".

חברת פרטנר הישראלית, הנמצאת בבעלותו של המיליארד חיים סבן, נמצאת בהתקשרות מתחילת העשור הקודם, לאחר שאימצה את המותג הבינלאומי המוכר לרשת הסלולר המקומית. בריאיון לחדשות 2 הבהיר סבן כי "אורנג' נכנעה ללחצים של גופים אנטישמיים".

"בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו - אנחנו חזקים ונהיה מאוחדים ונילחם בהם", הדגיש סבן. "החרם הזה הוא לגמרי לא במקום משום בחינה, אורנג' העולמית חתמה איתנו חוזה ל-10 שנים לא מזמן. אנחנו צריכים כולנו להבין שפרטנר היא חברה ישראלית לכל דבר ושאורנג' היא מותג שאנחנו חוכרים למעשה מפראנס טלקום".