ההשבתה המפתיעה חוללה סערה (צילום: חדשות 2)
שביתה ברכבת ביום הכי עמוס? | צילום: חדשות 2

אחרי הנמלים, גם עובדי הרכבת ישבתו? העובדים הכריזו על שביתה החל מיום ראשון הקרוב במחאה על "צעדים חד צדדים והפרת הסכמים מצד ההנהלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העובדים טוענים כי השביתה היא במסגרת סכסוך עבודה שהוכרז כדין: "אנחנו קוראים להנהלה להקפיא לאלתר את הצעדים החד צדדיים, להיכנס למשא ומתן ולמנוע שביתה".

בהנהלת רכבת ישראל מסרו שהם מצרים על "התנהלות בלתי אחראית של ועד העובדים שבאה על חשבון ציבור אזרחי מדינת ישראל. כל ניסיונות ההנהלה, החוזרים ונשנים, לשיח עם ועד העובדים נענו בשלילה, ובכלל זה פגישות שנקבעו ונדחו על ידי הוועד. צר לנו שוועד העובדים לא מצליח לשאת ולתת, להגיע להחלטות ולגלות מנהיגות. לוועד הוצעו מספר הצעות אטרקטיביות, אולם חילוקי דעות פנימיים מונעים מהם מלהגיע להחלטות".

הלילה ייפגשו נציגי ועד עובדי הרכבת ויו"ר דירקטוריון החברה חוסאם בשארה בניסיון למנוע את השביתה. "אנו תקווה שההנהלה תתעשת ושהפגישה תביא להסכמות והתחייבות מצד ההנהלה כך שנוכל למנוע את השביתה ביום א", אמרו בוועד העובדים.

מאבק מתמשך

לפני כארבעה חודשים נמנעה השבתת הרכבת ברגע האחרון, שהייתה אמורה לצאת לפועל בעקבות הנחיה שהוציא ועד העובדים לפקחים שלא להגיע לעבודה כשהם לבושים במדים ומצוידים באמצעי הבטיחות הנדרשים.

הנהלת הרכבת הודיעה כי לא תפעיל את הרכבות כסדרן בשל העיצומים של פקחי הבטיחות. גם אז היה המהלך חלק מהמאבק שמנהלים עובדי רכבת ישראל מול ההנהלה במחאה על תנאי העסקתם.

לבסוף הושגו הבנות וההנהלה הסכימה להפעיל את הרכבות כסדרן, בעקבות התחייבות של ההסתדרות שהפקחים יגיעו עם הציוד הבטיחותי הנדרש.