הזוגות שמתחתנים - ביום הבחירות. צפו‎ (צילום: RF123, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: RF123, חדשות

כמה פעמים בשבוע תבקרו את משפחתה של בת הזוג? כמה תשלמו אם תתאהבו במישהו אחר וכמה פעמים תקיימו יחסי מין – אלה רק כמה מהשאלות שזוכות לתשובה ברורה ומוסכמת, וגם חתומה בנוכחות עורך דין, בין בני זוג שחתמו על כמה מהסכמי הממון המוזרים ביותר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זה ידוע שבמערכת יחסים זוגית אנחנו לא מתחתנים רק עם בני הזוג אלא גם עם המשפחה שלהם. לפעמים החיבור הוא משמים ולעיתים אחד מבני הזוג לא מתחבר למשפחה החדשה שלו. לפעמים זו הנקודה שבה מתחילות הבעיות.

בסעיף מיוחד בהסכם ממון שנחתם בין בני זוג לפני מועד חתונתם ביקש הגבר להסדיר את מספר השעות המדויקות שבהן יבקרו את הוריה של כלתו ומספר הפעמים בשבוע שזה יקרה. על פי ההסכם, בני הזוג יבקרו אצל החמות למשך פרק זמן שלא יעלה על שעתיים בשבוע, תוך התייחסות מפורטת לנושא החגים. כל חריגה מצד האישה מסעיף זה, נכתב בהסכם, תגרור ביקור עונשין אצל הוריו של הבעל באותו שבוע, שגם שם כנראה לא הכול ורוד, ועוד סעיפי סנקציות נוספים.

איך להציל את הנישואים? (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

ויחד עם זוגיות נפלאה לאורך שנים מחליטים זוגות רבים לנסות דברים חדשים במערכת היחסים הזוגית שלהם. כך, בני זוג בשנות ה-50 לחייהם החליטו שהם עוברים לנישואים פתוחים. כחלק מהדרך החדשה שלהם הם החליטו שהם מנסחים הסכם ממון אחרי שנים של נישואים, שלפיו במידה שאחד מהם יתאהב באחר, ויבקש לסיים את נישואיו כתוצאה מכך – הוא יאלץ לשלם פיצוי כספי בסך 400 אלף שקלים לצד השני, סכום שיקוזז מחלקו ברכושם המשותף של השניים, שנאגר במשך 30 שנות נישואיהם.

גבר גרוש ואמיד בן 52 ניסח הסכם ממון עם כלתו החדשה הצעירה ממנו ב-20 שנים, שאלו נישואיה הראשונים. בהסכם הממון, מעבר לסעיפים החוזיים המגנים על רכושו, ביקש הגבר להסדיר את תדירות יחסי המין בין השניים – ואת איכותם.

"להגן על האינטרסים האישיים"

"הגבר, שעל פי דבריו סבל מ'תקופות יובש' ארוכות במסגרת נישואיו הראשונים, היה מוכן להינשא בשנית רק בתנאי שלא יסבול יותר מ'תקופות יובש' דומות", סיפרה עורכת הדין טל מירון ממשרד מירון את סלמן, שערכה את הסכם הממון בין השניים. לדבריה, בהסכם נכתב כי האישה מתחייבת לא רק לתדירות היחסים, אלא גם לאיכותם, וכי אי עמידה בהסכם משמעותה סנקציה כספית שתוטל על בת הזוג במידה וייפרדו כתוצאה מכך.

עו"ד טל מירון (צילום: צילום עצמי)
עו"ד טל מירון | צילום: צילום עצמי

לדברי מירון, החיים המשותפים יכולים לייצר לא מעט דרמות ואי הסכמות מהותיות, ועל כן אנו עדים ליותר ויותר הסכמים 'יצירתיים', הנוגעים לתחומים נוספים החשובים לשני בני הזוג מעבר לשאלת הרכוש. "קיימת חשיבות לחתימה על הסכמי ממון דווקא במועד בו מערכת היחסים תקינה בין בני הזוג במטרה להגן על האינטרסים האישיים של כל אחד מהם", היא אומרת. עוד היא מוסיפה כי "אין ספק שאם הסכמי זוגיות וממון נעשים בצורה רגישה, נכונה וחכמה, ועל ידי עו"ד מומחה בתחום, הם יכולים לתרום לחיי זוגיות בריאים, תוך הפחתת מחלוקות קיצוניות במועד הפרידה, ככל שתתרחש". 

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il