תעלומת הביטקוין: העלייה הדרמטית בערכו בשנה האחרונה ובחודש האחרון בפרט הביאה להתנפלות של הישראלים על המטבע הדיגיטלי, בתקווה שגם הם יוכלו לעשות כסף קל. אלא שאותם אנשים שראו את המטבע רק עולה ועולה - סופגים לאחרונה הפסדים גדולים. למה זה קורה?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ממשלות דרום קוריאה וסין פועלות להגביל את המסחר במטבע ובמקביל מקשות על יצירת מטבעות חדשים. הצעדים האלה הובילו לירידה של עשרות אחוזים בערך המטבעות הדיגיטליים.

ואלה המספרים: לפני חודש בדיוק הביטקוין חצה את רף ה-19 אלף דולרים וגירד את ה-20 אלף דולר למטבע אחד. אתמול, מנגד, הוא התרסק כבר יום שני ברציפות, לשווי של פחות מ-10,000 דולר. כלומר - ירידה של יותר מ-50%.

ישנם משקיעים שחששו, בצדק, מערכו הגבוה של הביטקוין והחליטו להשקיע את הכסף במטבעות דיגיטליים אחרים. אלה, מצידם, זינקו לאחרונה בעשרות עד מאות אחוזים לכל מטבע. היום, באופן מפתיע, גם הם צונחים בערכם.

ועדיין, למרות הכול, אם מסתכלים בטווח של השנה האחרונה - שווי הביטקוין עלה ביותר מ-1000%. אנליסטים טוענים שהתקופה האחרונה היא "רק מעידה קלה" ובטווח הארוך המטבע ימשיך לעלות. עם כל ההערכות, חשוב לזכור שהביטקוין הוא מטבע ספקולטיבי - לכן כדאי ואולי רצוי לחשוב פעמיים לפני שרצים להשקיע בו את כספכם.