הפגנות עובדי טבע (ארכיון) (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות)
הפגנות עובדי טבע (ארכיון) | צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

דובר ההסתדרות אישר הערב (חמישי) כי הארגון וחברת טבע הגיעו למתווה בנוגע למטה של החברה בפתח תקווה. על פי המתווה העובדים שיפרשו מרצון יקבלו מענקי פרישה מוגדלים ושירותי השמה על מנת לסייע במציאת עבודה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנוסף לתנאים המיטיבים לפורשים, ענקית התרופות הסכימה להרחיב את תחולת ההסכם הקיבוצי הקיים בחברה. במסגרת ההרחבה, ההסכם יוכל גם על מאות עובדים שהועסקו עד כה בחוזים אישיים.

ביום שלישי השבוע הודיעה חברת טבע על הסכם שנחתם בינה לבין ההסתדרות הלאומית וועד העובדים לפיו מרבית עובדי האתר בירושלים יסיימו את עבודתם במקום בעוד כשנתיים, ויעברו תכנית הכשרה שתאפשר מעבר חלק לעבודה אחרת.

הפגנת עובדי טבע בירושלים (ארכיון) (צילום: ההסתדרות הלאומית)
הפגנת עובדי טבע בירושלים (ארכיון) | צילום: ההסתדרות הלאומית

על פי הודעת החברה, כל הצדדים להסכם פעלו המאמץ משותף שיאפשר צמצום משמעותי של היקף גל הפיטורים הראשון שנקבע לרבעון הראשון של 2018, וידחה את סיום העסקתם של מרבית עובדי מפעל הטבליות בבירה לחודש דצמבר 2019, בעוד כשנתיים. הסעיף הזה בהסכם פורסם לראשונה בחדשות 2.

תכנית המעטפת שתינתן לעובדים תספק להם פרישה מיטבית שתכלול חבילות כלכליות התלויות בוותק של העובד ולסיכויי השתלבותו בשוק התעסוקה. בנוסף, למסיימי העסקה יוענק ליווי הכולל ייעוץ, סדנאות והכשרות מקצועיות.

טבע תקים פלטפורמה ייחודית בסמיכות לאתר בירושלים, שתרכז ותחבר מעסיקים פוטנציאליים אשר יסיים את עבודתו בחברה. שירותי ההשמה הייחודיים יוענקו במטרה להבטיח מעבר חלק ומידי למקום עבודה חלופי.

מוקדם יותר השבוע הודיעה ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג כי 500 מעובדי "טבע" במפעל שבנתניה הצפויים להיות מפוטרים בקרוב ייקלטו כנהגי אוטובוס בחברת "דן" בעיר. על מנת לצמצם את סכנת האבטלה בעיר בעקבות הפיטורים, יזמה פיירברג כנס תעסוקה שיתקיים לקראת סוף החודש וייקחו בו חלק חברות רבות מתחומים שונים.