זרם הברכות למייסדי מובילאיי נמשך אחרי העסקה הגדולה: שר האוצר משה כחלון שוחח היום (שני) עם מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם, לאחר ההודעה הרשמית כי ענקית השבבים אינטל תרגוש את החברה הישראלית ביותר מ-15 מיליארד דולרים. "אתם יכולים לראות בנו את בעלי הברית הגדולים ביותר שלכם; העסקה היא אמון גדול במדינת ישראל ובכלכלה הישראלית", אמר כחלון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מנכ"ל מובילאיי התקשר לשר האוצר כחלון לאחר הדיווח על מכירת החברה באינטל, וכחלון בירך אותו: "הבשורה הכי גדולה שיכולנו לקבל היא שהקניין הרוחני נשאר בישראל, הניהול של מובילאיי נשאר בישראל, השכל נשאר בישראל והכבוד נשאר בישראל. אתם יכולים לראות בנו בעלי ברית בנושא המלחמה בתאונות הדרכים".

מערכת "מובילאיי", ארכיון (צילום: רויטרס)
המצלמה של מובילאיי | צילום: רויטרס

בנוסף, כחלון בירך את אבירם על החלטת החברה להרחיב את מרכז מובילאיי בירושלים מ-22 אלף מ"ר ל-50 אלף מ"ר. "בעקבות העסקה הזאת מדינת ישראל הופכת להיות המעצמה המובילה בעולם בפיתוח רכב אוטונומי. מדובר באמון גדול במדינת ישראל ובכלכלה הישראלית", הוסיף השר - שאיחל למובילאיי ואינטל הצלחה גדולה והמשך שיתוף פעולה פורה.

עוד קודם לכן שוחח נתניהו עם אבירם ובירך אותו על העיסקה הגדולה ביותר בתולדות ישראל - "עיסקה שמהווה גאווה ישראלית". ראש הממשלה הוסיף: "העסקה מוכיחה באופן דרמטי שהחזון שאנו מובילים מתממש. ישראל הופכת למרכז טכנולוגיה עולמי. לא רק בתחום הסייבר, אלא גם בתחום הרכב".

"אין סיבה לבחירות מוקדמות" (צילום: פלאש 90, הדס פרוש)
נתניהו הצטרף לברכות | צילום: פלאש 90, הדס פרוש

מנכ"ל מובילאיי עדכן את ראש הממשלה שמרכז הפעילות של החברה יישאר בישראל, החברה תקים בארץ מרכז פיתוח עולמי ותקבל אחריות על כלל הפעילות הבינלאומית של המכונית האוטונומית מטעם אינטל.