נתב"ג, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
התקדמות במגעים? אל על | צילום: פלאש 90, חדשות

טייסי אל על טוענים היום (רביעי) כי הושגה התקדמות במשא ומתן לפתרון המשבר מול הנהלת החברה, וכי הצדדים הצליחו לגבש טיוטת הסכם. ההבנות הושגו בתיווכו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומחזיק תיק התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, ובמסגרתן הצדדים הסכימו לסיים את הסכסוך ביניהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לטענת הטייסים, במסגרת הטיוטה סיכמו הצדדים באופן כללי כי הטייסים הוותיקים, בני 65 ומעלה, יקבלו את השכר הרגיל שלהם מהתקופה שטסו, ויעבדו בתפקידי טייסים - בהדרכה או בתפקידי ניהול. כמו כן סוכם על מנגנון פיצויי פרישה נאותים לטייסים שלא יימצאו להם תפקידים.

יו"ר ועד טייסי אל על, ניר צוק, אישר את טיוטת ההסכם החדש. יחד עם זאת, בהנהלת החברה ציינו כי ההודעה שהוציא ועד הטייסים לא תואמה עמה או עם ההסתדרות, וכי עדיין קיימים חילוקי דעות בין הצדדים.

הרקע למשבר החדש-ישן הוא תנאי ההעסקה, ובעיקר השכר, של טייסי החברה הותיקים שעברו את גיל 65, מה שהוביל לשיבושים בטיסות החברה. שלשום מסרו בהנהלה כי השיבושים נעשו על אף המשא ומתן שמתנהל בימים האחרונים בחסות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בנושא הסדרת מעמדם של טייסים ותיקים שהגיעו לגיל 65 ואינם יכולים עוד לטוס בעקבות אימוץ התקנות הבינלאומיות האוסרות טיסה מעבר לגיל 65.